صرافی آپرین؛ نهالی نو که از ریشه‌ای کهن وامدار است | اتاق خبر
کد خبر:13960126245956961
تاریخ انتشار:
صرافی در لغت به معنای داد و ستد انواع پول است. پیدایش آن به عنوان یک حرفه را می‌توان ناشی از نیاز مردم به تعیین و صحت وزن و عیار مسکوکات گوناگونی دانست که در قرون پیشین رواج داشتند و ناآگاهی از وزن و عیار صحیح آنها می‌توانست زیان بار باشد. صرافی ریشه بانکداری مدرن امروزی است.

به گزارش روابط عمومی صرافی آپرین، در ایران تا قبل از سال 1393 صرافان به ۲ نوع، صرافی نوع اول (صرافی‌هایی که صرفاً به خرید و فروش نقدی ارز (غیر الکترونیکی) مسکوک طلا و نقره مبادرت می‌کنند) و صرافی نوع دوم (صرافی‌هایی که علاوه بر خرید و فروش نقدی ارز و مسکوک طلا و نقره به امر نقل و انتقال ارز در چارچوب مقررات ارزی از جمله انجام عملیات مربوط به حواله‌های ارزی از طریق بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دارای حواله‌های ارزی از طریق بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی و ارائه خدمات ارزی برون مرزی از طریق کارگزاران مجاز خارج از کشور و از این قبیل اشتغال می‌ورزند.) تقسیم می‌شدند که با دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها که با ۴۸ ماده و 13 تبصره در هزار و صد و هشتاد و سومین جلسه شورای پول و اعتبار مورخ  ۱۳۹۳/۵/۲۸ به تصویب رسید، تقسیم بندی صرافی‌ها به دو نوع اول و دوم وجود ندارد و صرافی‌ها بر حسب توان و ظرفیت خود، نسبت به خرید و فروش نقدی ارز و انجام عملیات مربوط به حواله‌های ارزی اقدام می‌کنند. 

اما در این برهه‌ی تاریخ ساز میهن اسلامی برای حرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در تبیین سند اقتصاد مقاومتی، این عرصه‌ی اقتصادی را جایگاه فعالان اقتصادی با ریشه‌ای کهن باید دانست.

 

معرفی صرافی آپرین، نهالی نو با ریشه‌ای کهن:

آپرین؛ به معنای روشنایی درخشنده و پاک منزه، نامی است که نشان داد فعل صراف بودن را خوب می‌شناسد؛ نهالی نوپا که از ریشه‌ای کهن وامدار است. صرافی آپرین با اخذ پروانه‌ی فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی به شماره مجوز ۷۵۶۰۵ مورخ ۱۳۹۴/۱/۱۸ پا بر این عرصه‌ی اقتصادی گذاشت و با سرعت خیره کننده‌ای جایگاه خاص و ویژه‌ای برای خود دست و پا کرد. تا آنجا که زبان منتقدان و کارشناسان شناخته شده را متحیر کرد.

 

رموز موفقیت سریع صرافی آپرین در چیست؟
ابتدا باید سر فصل‌های مشخص شده‌ی آپرین را بررسی کنیم.

یکم - مأموریت:
با نگرشی نوآورانه، تعهد و تخصص روزآمد در راهکارهای مطمئن؛ منعطف و یکپارچه و سریع در حوزه خرید و فروش ارز و سکه و حوالجات ارزی.

دوم - ارزش‌ها:
پاسخگویی مشتریان با دقت و سرعت به همراه کار تیمی، تعهد، وفاداری، امانت داری، شفافیت، مسئولیت پذیری، بدون مرز و در گستره‌ی جهانی.

سوم - چشم انداز:
کسب شایستگی ممتاز در راستای تحقق حداکثری رضایت مشتریان. 

 

به نظر، آپرین قواعد بازی را برای درخشندگی در این عرصه به‌خوبی می‌داند. رفع مشکلات یکی از باشگاه‌های فوتبال کشور برای انتقال مبلغ چشمگیری از بدهی به بازیکن خارجی که فیفا رأی به ضرب‌الاجل پرداخت داده بود یا ارسال سریع حوالجات ارزی برخی از شرکت‌های دانش بنیان که نیاز مبرم به تامین تجهیزات پایه داشتند و بسیاری از این قبیل، تنها گوشه‌ای از عملکرد حرفه‌ای صرافی آپرین است.
آپرین، به خوبی، معنای روشنایی درخشنده را نشان داده و با تدبیر و اندیشه‌ای مضاعف در راستای سرعت، اطمینان و همگام با فناوری روز دنیا، قطعاً به روشنایی خیره کننده نیز می‌رسد. با بررسی سوابق فعالیت هدفمند این صرافی که در بازه‌ی زمانی کوتاه، با تمرکز بر خرید و فروش ارزهای جهانی، سکه و حوالجات ارزی، توانسته تعامل و رضایتمندی 69/07 درصدی از مشتریان حقیقی و حقوقی خود را کسب کند که این یکی از بالاترین آمار جلب رضایت مشتری در بین صرافی‌های کل کشور طبق اعلام اتحادیه صرافان است.
مدیریت آپرین توانسته با نگاهی فراتر از اینکه مشتری از چه ملیت، قومیت، نژاد، آیین و زبانی باشد، صرفاً در راستای اقتصاد مقاومتی، با نگرشی نوآورانه و اتکا به سرمایه‌های انسانی متعهد و با نگرشی نوآورانه و اتکا به سرمایه‌های انسانی متعهد و متخصص و با به‌کارگیری استانداردهای فناوری‌های روز دنیا با ارائه خدمات و راهکارهای قابل اطمینان، منعطف، یکپارچه و کارا به سمت اهداف و چشم انداز ترسیمی خود گام ماندگاری بردارد. 

علاقه‌مندان برای آشنایی بیشتر با فعالیت صرافی آپرین می‌توانند به وب‌سایت این صرافی به آدرس http://www.aprinex.com مراجعه کنند.


انتشار محتوا: اخبار رسمی

اخبار رسمی

ADS
ADS
پربازدید