ظریف خبر داد: آمادگی ایران برای همکاری با عمان در موضوع یمن | اتاق خبر
کد خبر: 100198
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1394 - 14:27
وزیر امور خارجه کشورمان امروز در مسقط با یوسف بن علوی، همتای عمانی خود دیدار کرد و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای به ویژه اوضاع یمن را مورد تبادل نظر قر...
وزیر امور خارجه کشورمان امروز در مسقط با یوسف بن علوی، همتای عمانی خود دیدار کرد و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای به ویژه اوضاع یمن را مورد تبادل نظر قرار داد.
اتاق نیوز -  ظریف دراین دیدار با اشاره به نقش بی بدیل دولت عمان در فراهم نمودن زمینه های مناسب برای روند مذاکراتی جهت پرداختن به موضوع هسته ای، تصریح کرد: موفقیت ما در این روند، موفقیت شما و سایر برادران‌مان در منطقه نیز هست. وی با استقبال از ایفای نقش از سوی کشور عمان در قضایای مهم منطقه‌ای از جمله مسایل مربوط به بحران یمن، حمایت جمهوری اسلامی ایران از این نقش و آمادگی کشورمان برای همکاری با عمان در این راستا را مورد تأکید قرارداد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ضمن ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در یمن و ضرورت رسیدگی به آن به منظور جلوگیری از تشدید این وضعیت و همچنین ضرورت کمک رسانی به آوارگان و مجروحین یمن، ضرورت شکل گیری گفتگوهای یمنی- یمنی و مسئولیت کلیه کشور ها جهت تلاش برای بازگشت ثبات و آرامش به آن کشور را یادآور شد. بن علوی نیز ضمن تبریک به مناسبت موفقیت بدست آمده در مذاکرات هسته ای در لوزان، تأکید کرد: موفقیت شما در حل و فصل موضوع هسته ای، آثار خوبی در منطقه خواهد داشت و زمینه ای برای استفاده سایر کشور ها از فناوری مسالمت آمیز هسته ای پدید خواهد آورد. وزیر امور خارجه عمان با تصریح برحق مسلم ایران برای استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای، توافق سوئیس را دستاورد مهمی برای جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها دانست. وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به تحولات یمن، گفت‌وگو را راه حل اصلی برای حل و فصل مشکلات آن کشور برشمرد و نسبت به تلاش‌های همه جانبه برای انجام گفت‌وگوهای منظم و هدفمند جهت بازگشت ثبات به یمن ابراز امیدواری کرد. طرفین همچنین بر ضرورت ارتقاء مناسبات دو کشور ایران و عمان در حوزه‌های مختلف تاکید کردند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید