سقوط طلا به پایین ترین نقطه در یک ماه گذشته | اتاق خبر
کد خبر: 103775
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1394 - 13:40
اتاق نیوز: خبرگزاری رویترز اعلام کرد که همزمان با اینکه شاخص جهانی سهام رکورد تازه ای برای خود به ثبت رساند، بهای طلا دیروز (جمعه) به کمترین سطح خود در بیش از یک ماه گذ
اتاق نیوز: خبرگزاری رویترز اعلام کرد که همزمان با اینکه شاخص جهانی سهام رکورد تازه ای برای خود به ثبت رساند، بهای طلا دیروز (جمعه) به کمترین سطح خود در بیش از یک ماه گذشته سقوط کرد.
بر اساس این گزارش قیمت هفتگی طلا نیز این هفته برای سومین هفته متوالی کاهش پیدا کرد. گرچه عدم اطمینان در مورد زمان بندی افزایش نرخ بهره در آمریکا، همچنان مانع تغییرات چشمگیر قیمت طلا می شود اما با این وجود، رکوردزنی شاخص جهانی سهام، موجب انتقال سرمایه از بازار طلا به بازار سهام شد. قیمت تحویل فوری طلا دیروز در ساعت 14:34 بعد از ظهر به وقت گرینویچ در بازار لندن، 14 درصد کاهش یافت و به 1177.03 دلار در هر اونس رسید. این در حالی است که قیمت آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با 19.30 دلار کاهش، به یکهزار و 175 دلار در هر اونس رسید. چنین کاهش یک روزه ای، از 6مارس (نیمه دوم اسفند 93) تاکنون بی سابقه بوده است. قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا در هفته جاری میلادی 2.2 درصد کاهش پیدا کرد که این کاهش نیز در 7 هفته گذشته سابقه نداشت. به دلیل خوشبینی سرمایه گذاران به بازار سهام با توجه به سعود شاخص نزدک، شاخص جهانی سهام دیروز رکورد زد. کاهش چشمگیر روز گذشته قیمت طلا در حالی اتفاق افتاد که نرخ برابری دلار در مقابل مجموعه ارزهای اصلی نیز پایین آمد و به کمترین سطح خود در 3 هفته اخیر رسید. آمار اقتصادی ضعیف آمریکا این هفته موجب کاهش ارزش دلار شد. در بازار لندن همچنین، قیمت تحویل فوری نقره با یک درصد کاهش به 15.71 دلار، پلاتین با 1.3 درصد کاهش به 1117.75 دلار و پالادیوم با اندکی افزایش به 769.50 دلار در هر اونس رسید.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید