افخم : اقدام عربستان کاملا غیرانسانی و کینه‌توزانه است | اتاق خبر
کد خبر: 104832
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1394 - 10:01
سخنگوی وزارت امور خارجه ممانعت هواپیماهای نظامی عربستان از فرود هواپیمای حامل کمک‌های دارویی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه صنعا را اقدامی کاملا غیرانسا...
سخنگوی وزارت امور خارجه ممانعت هواپیماهای نظامی عربستان از فرود هواپیمای حامل کمک‌های دارویی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه صنعا را اقدامی کاملا غیرانسانی و کینه توزانه توصیف کرد.
اتاف نیوز - مرضیه افخم تحرکات نظامی هواپیماهای سعودی را در جهت وارد ساختن فشار هرچه بیشتر به مردم بی گناه دانست. وی از سازمان‌های بین المللی به ویژه صلیب سرخ جهانی خواست زمینه های لازم برای ارائه کمک های غذایی و دارویی به مردم یمن را فراهم آورند. طی روزهای اخیر هواپیماهای عربستانی از فرود دو فروند هواپیمای حامل کمک‌های دارویی و غذایی به مردم یمن جلوگیری کردند. عربستان حدود یک ماه است که طی عملیاتی موسوم به طوفان قاطعیت یمن را زیر حملات هوایی قرار داده و ضمن از بین بردن تاسیسات زیر بنایی این کشور فقیر،مردم بی دفاع را هم زیرآتش جنگنده های خود قرار داده است. این در حالی است که عدم مداخله خارجی و نظامی در کشور دیگر جزو اصول مسلم و بدیهی است که منشور ملل متحد بر آن صراحت دارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید