نادیده گرفتن نقش پدر در خانواده، کودک را سرکش می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 106904
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1394 - 13:51
پژوهش محققان دانشگاه ساسکس نشان می‌دهد کودکان در خانواده‌ای که پدر احساس عدم پشتیبانی از سوی همسر را تجربه می‌کند، رفتارهای رنج‌آور بیشتری از خود نشان می‌دهند....
پژوهش محققان دانشگاه ساسکس نشان می‌دهد کودکان در خانواده‌ای که پدر احساس عدم پشتیبانی از سوی همسر را تجربه می‌کند، رفتارهای رنج‌آور بیشتری از خود نشان می‌دهند.
اتاق نیوز - طرز رفتار والدین با یکدیگر نقش مهمی را بر شکل‌گیری رفتارهای کودک دارد. طی این پژوهش پدرها و مادرهای 106 خانواده پرسش نامه‌هایی را در رابطه با وظایف والدینشان تکمیل کردند، مصاحبه‌های تلفنی نیز در ارتباط با کیفیت به کارگیری تکنیک‌های مشترک پدری و مادری انجام دادند. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد کودکانی که پدرانشان حمایت کمتری از سوی همسر خود دریافت کرده بودند، تاثیری منفی در رفتارشان از خود نشان می‌دهند. این تاثیرات منفی رفتارهایی نظیر شکستن عمدی اسباب بازی‌ها یا رفتارهای سرکشانه بود. برای کودکانی که مادرانشان حمایتی از سوی شوهر خود دریافت نکرده بودند تاثیری مشاهده نشد. به گفته محققان نقش پدری معمولا از نظر اجتماعی نادیده گرفته شده و این درحالیست که در سلامت روحی کودک، نقش پدر و مادر در کنار یکدیگر پر رنگ می‌شود. نتایج این پژوهش طی کنفرانس سالانه انجمن روانشناسی بریتانیا مطرح شده است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید