یک مقام مسئول در گفت و گو با اتاق نیوز: میراث اقتصادی دولت دهم تخلف صنفی را افزایش داد | اتاق خبر
کد خبر: 107284
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1394 - 12:40
اتاق نیوز - رئیس یک اتحادیه صنفی با اعلام اینکه شرایط اقتصادی به قدری بحرانی است که تخلف، کالای رایج بازار شده است، اظهار داشت: چندین سال به عنوان بازرس سازمان تعزیرا
اتاق نیوز - رئیس یک اتحادیه صنفی با اعلام اینکه شرایط اقتصادی به قدری بحرانی است که تخلف، کالای رایج بازار شده است، اظهار داشت: چندین سال به عنوان بازرس سازمان تعزیرات حکومتی و اصناف مشغول فعالیت هستم و تا به حال این حجم از تخلف را شاهد نبودم.
وی ادامه داد: چندی پیش یک عضو صنفی برای هجدمین بار به دلیل عدم رعایت ماده ای از قانون نظام صنفی به اداره تعزیرات مراجعه کرد و تأکید کرد؛ محل کسب من استیجاری است و نرخ اجاره بها روز به روز در حال افزایش است؛ هزینه ها بازگشتی ندارد و به ناچار نمی توانم برخی از موارد قانونی همچون نصب اتیکت قیمت بر روی کالا را رعایت کنم. این مقام مسئول با بیان اینکه عامل بسیاری از مشکلات اقتصادی فعلی به دلیل سیاست های دولت های نهم و دهم بوده است، تصریح کرد: هدفمندی یارانه ها یک استراتژی اشتباه بود. دولت مبلغی را به صورت ماهانه پرداخت کرد و از آن طرف هزینه های زندگی روز به روز افزایش یافت. کنترل تورم اصلی ترین سیاست دولت یازدهم وی افزود: نرخ رشد اقتصادی به صورت منفی به دولت یازدهم تحویل داده شد و دولت فعلی تا به امرزو بیشتر تمرکز خود را بر روی کنترل تورم گذاشته است و کماکان خبری از رونق بخش تولید نیست. این فعال صنفی گفت: با این شرایط دور از انتظار نیست که میزان تخلفات در بازار افزایش یابد و به نوعی می توان گفت که میزان تخلفات صنفی ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصادی خواهد داشت.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید