انتشار گزارش پروژه احداث بزرگراه طبقاتی صدر در مجله بین المللی | اتاق خبر
کد خبر: 108419
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1394 - 13:22
مشاور ویژه شهردار، هفتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله را فرصتی برای کاهش فاصله حوزه‌های علمی و عملی دانست....
مشاور ویژه شهردار، هفتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله را فرصتی برای کاهش فاصله حوزه‌های علمی و عملی دانست.
اتاق نیوز - دکتر مازیار حسینی که در حاشیه نمایشگاه جنبی هفتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله سخن می گفت، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله از معتبرترین رویدادهای علمی در حوزه مهندسی زلزله است و طی 24 سالی که از برگزاری نخستین دوره آن می گذرد، به لحاظ تعداد و محتوای مقالات و همچنین میزان شرکت کنندگان روندی رو به رشد داشته است. حسینی با بیان اینکه همایش های علمی همواره فرصتی مغتنم برای تشریک مساعی برجسته ترین متخصصان و کارشناسان حوزه های مختلف علمی است، یادآور شد: این نشست‌ها کمک می کنند فاصله ای که به ویژه در کشورهای در حال توسعه میان حوزه های علمی و عملی وجود دارد، کاهش یافته و در نتیجه پیشرفت‌های علمی در پیشبرد مسائل اجرایی مورد استفاده قرار گیرند. وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌هایی به منظور بررسی لرزه‌ای پروژه‌های عمرانی شهرداری تهران در هفتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، این کارگاه ها را زمینه ای برای بحث و تبادل نظر میان متولیان نهادهای علمی و اجرایی کشور دانست و گفت: برگزاری نشست های تخصصی می تواند دانش تولید شده در پروژه های عمرانی را به محصول و نتیجه تبدیل کند تا به این ترتیب دانشمندان و دست اندرکاران اجرایی منافعی متقابل برای یکدیگر داشته باشند و در اصطلاح وارد یک بازی برد- برد شوند؛ امری که می تواند منجر به توسعه پایدار، گسترش فرصت های شغلی و البته حفظ سرمایه های ملی شود. این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه در کنار تحولات اخیر عمرانی در شهر تهران که دارای مقیاس و حجم بالا و قابل توجهی بوده است به مباحث مربوط به تولید علم و فناوری نیز توجه شده است، از انتشار گزارش کاملی از پروژه احداث بزرگراه طبقاتی صدر در آخرین شماره ژورنال مهندسی سازه (Structural Engineering) خبر داد و گفت: پروژه‌های اجرا شده طی سال های اخیر تاکنون موضوع تعداد قابل توجهی از مقاله های علمی در سطح بین المللی بوده است. هفتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تا سی ام اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از متولیان برگزاری این رویداد معتبر علمی هستند و برترین دانشمندان مهندسی زلزله جهان برای شرکت در هفتمین دوره کنفرانس مذکور به تهران آمده اند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید