پیش ثبت نام زائران عتبات حذف شد | اتاق خبر
کد خبر: 108506
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1394 - 15:48
مدير كل عتبات و عاليات سازمان حج زيارت از حذف برنامه پيش ثبت نام زائران به عتبات عاليات در ماه رمضان خبر داد و اظهار داشت: در اين مدت تمامی متقاضيان زائر در ماه رمضان ب...
مدير كل عتبات و عاليات سازمان حج زيارت از حذف برنامه پيش ثبت نام زائران به عتبات عاليات در ماه رمضان خبر داد و اظهار داشت: در اين مدت تمامی متقاضيان زائر در ماه رمضان به عتبات اعزام می شوند.
اتاق نیوز - محسن نظافتي از حذف برنامه پيش ثبت‌نام عتبات عاليات در زمان جديد خبر داد و اظهار داشت: طبق برنامه‌ريزي قبلي اعزام‌هاي زايران تا ۲۵ خرداد ماه بوده است تا پايان ماه رمضان تداوم خواهد داشت. وي افزود: براساس برنامه‌ريزي قبلي در هر دوره براي اعزام دوره بعدي پيش ثبت‌نام انجام مي‌گرفت كه در اين دوره به دليل همزماني با ماه مبارك رمضان، برنامه پيش ثبت‌نام اعزام به عتبات عاليات را حذف كرديم و تمامي متقاضيان اعزام در رمضان به عتبات اعزام مي‌شوند. نظافتي خاطر نشان كرد: هر زايري كه در اين مدت بخواهد براي اعزام به عتبات اقدام كند، ثبت‌نام وي قطعي خواهد بود و در گروه‌هاي ۱۳ يا ۲۲ روزه به عتبات اعزام مي‌شوند. وي يادآور شد: با توجه به اينكه زايران عزيز علاقه‌مند هستند كه در ماه رمضان زيارت عتبات عاليات را درك كنند، از اين‌رو به گونه‌اي برنامه‌ريزي كرده‌ايم كه زايران بتوانند براساس موقعيت خود بسته‌هاي پيشنهادي ۱۳ يا ۲۲ روزه را در اين مدت انتخاب كنند. مدير كل عتبات عاليات سازمان حج وزيارت گفت: بنابراين كساني كه به عتبات اعزام مي‌شوند اگر در قالب ۱۳روزه اعزام شوند ده روز را در عتبات روزه مي‌گيرند و اگر در قالب ۲۲ روزه اعزام شوند، ۱۰ روز در كربلا و ۱۰ روز را در نجف اشرف خواهند بود و در گروه ۲۲ روز طوري تنظيم شده كه زايران عزيز ليالي قدر را در نجف اشرف و يا كربلاي معلي خواهند بود. وي ادامه داد: طبق وعده‌اي كه رييس سازمان حج وزيارت اعلام كرده بود، در اين دوره قيمت‌هاي عتبات تا ۱۵ درصد كاهش خواهيد يافت و به زودي بسته‌هاي پيشنهادي و قيمت‌هاي جديد از طريق سازمان حج وزيارت در اختيار مردم قرار خواهد گرفت. نظافتي خاطر نشان كرد: بيشتر اعزام‌هاي اين دوره به صورت زميني صورت مي‌گيرد و تنها دو ايستگاه پروازي تهران و مشهد را خواهيم داشت كه استان‌هاي سمنان، قزوين، همدان، قم، تهران، مركزي، كرج و كاشان از فرودگاه امام خميني (ره) و ساير استان‌هاي همجوار خراسان رضوي از مشهد اعزام خواهند شد.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید