آمریکا دو شرکت عراقی و اماراتی را برای فروش هواپیما به ایران تحریم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 108685
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1394 - 08:45
 اتاق نیوز - وزارت خزانه داری آمریکا دو شرکت عراقی و اماراتی را به دلیل فروش هواپیما و قطعات یدکی به ایران مورد تحریم قرار داد....
 اتاق نیوز - وزارت خزانه داری آمریکا دو شرکت عراقی و اماراتی را به دلیل فروش هواپیما و قطعات یدکی به ایران مورد تحریم قرار داد.
شرکت های هواپیمایی النصر عراق و اسکای بلو برد اوییشن امارات به دلیل فروش هواپیما به شرکت ایرانی ماهان مورد تحریم قرار گرفتند. این تحریم ها از سوی دولت ایالات متحده و وزارت خزانه داری این کشور به بهانه نقض تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران بر ضد این شرکت های هواپیمایی اعمال شده است. طی هفته های گذشته، هواپیمایی ماهان جمهوری اسلامی ایران از دو شرکت النصر عراق و اسکای بلو برد اوییشن امارات، که تحت تملک یک شهروند سوری تبار به نام اسام شموت است، تعدادی هواپیمای ایرباس و قطعات یدکی خریداری کرده است. بر اساس حکم دولت آمریکا، تمام دارایی های این دو شرکت که تحت حاکمیت آمریکا هستند مسدود شده و شهروندان آمریکایی از انجام فعالیت های اقتصادی با این شرکت ها منع خواهند شد. آدام جی زوبین، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در بخش تروریسم و اطلاعات مالی، طی سخنانی در این باره تأکید کرد ما به صورت فعال به مقابله با نقض تحریم های ایران خواهیم پرداخت. این مقام آمریکایی تأکید کرد، ما از تحریم افراد و شرکت های که در نقض تحریم ها کمک می کنند، دریغ نخواهیم کرد. بر اساس اعلام وزارت  خزانه داری آمریکا، شرکت النصر عراق در اوایل ماه جاری میلادی حداقل 8 هواپیمای ایرباس A340 و یک هواپیمای ایرباس A320 به ایران منتقل کرده است. ارزش این قرار داد از سوی این وزارتخانه دهها میلیون دلار ارزیابی شده است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید