اوباما طرح نظارت بر توافق هسته‌ای را امضا کرد | اتاق خبر
کد خبر: 108753
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1394 - 10:26
باراک اوباما طرح موسوم به نظارت بر توافق هسته‌ای را که به کنگره اجازه بررسی و حتی لغو توافق هسته‌ای با ایران را می‌دهد امضا کرد....
باراک اوباما طرح موسوم به نظارت بر توافق هسته‌ای را که به کنگره اجازه بررسی و حتی لغو توافق هسته‌ای با ایران را می‌دهد امضا کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس مذاکرات هسته‌ای میان ایران و کشورهای گروه 1+5 قرار است تا پایان ماه ژوئن به یک توافق جامع هسته‌ای ختم شود. این طرح با امضا شدن توسط اوباما و تبدیل آن به قانون لازم‌الاجراست. این قانون اوباما را از لغو تحریم‌های کنگره علیه ایران منع می‌کند و به کنگره اجازه بررسی 30 روزه‌ توافق هسته‌ای با ایران را می‌دهد. کنگره برای لغو احتمالی توافق جامع هسته‌ای با ایران باید مصوبه‌ای را به تصویب برساند که در آن صورت به احتمال زیاد توسط اوباما وتو خواهد شد. مجلس نمایندگان آمریکا پنج شنبه هفته گذشته با 400 رای موافق و 25 رای مخالف این طرح را به تصویب رسانده بود . همچنین پیشتر نیز این طرح در مجلس سنا با 98 رای موافق، به تصویب رسیده بود. باراک اوباما در حالی این طرح را به امضاء رساند که پیشتر اعلام کرده بود هرگونه طرح کنگره در خصوص توافق هسته‌ای با ایران را امضا ‌نخواهد کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید