شخصیت‌شناسی فیس‌بوکی با استاتوس‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 109368
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1394 - 12:09
پژوهش محققان دانشگاه برونل نشان می‌دهد افرادی که استاتوس‌های فیس‌بوکی خود را در زمینه روابط احساسی با شریک زندگی‌شان پست می‌کنند، به احتمال زیاد اعتماد به نفس ک
پژوهش محققان دانشگاه برونل نشان می‌دهد افرادی که استاتوس‌های فیس‌بوکی خود را در زمینه روابط احساسی با شریک زندگی‌شان پست می‌کنند، به احتمال زیاد اعتماد به نفس کمتری دارند و همچنین افرادی که در مورد ورزش، رژیم غذایی و افتخارات خود، دائما پست می‌گذارند، خود شیفته هستند.
اتاق نیوز- پژوهش محققان دانشگاه برونل نشان می‌دهد افرادی که استاتوس‌های فیس‌بوکی خود را در زمینه روابط احساسی با شریک زندگی‌شان پست می‌کنند، به احتمال زیاد اعتماد به نفس کمتری دارند و همچنین افرادی که در مورد ورزش، رژیم غذایی و افتخارات خود، دائما پست می‌گذارند، خود شیفته هستند. به گزارش ایسنا محققان دانشگاه برونل لندن طی یک پژوهش، گروهی متشکل از 555 کاربر فیس‌بوکی را به منظور بررسی صفات شخصیتی نظیر برون‌گرایی، روان رنجوری، سازگاری، قدرت پذیرش، وظیفه شناسی و همچنین اعتماد به نفس و خودشیفتگی و انگیزه‌های مرتبط برای انتخاب موضوعات استاتوس‌های فیس‌بوکی مورد مطالعه قرار دادند. نتایج این پژوهش نشان داد افرادی با اعتماد به نفس کم، مکررا استاتوس‌های مرتبط با روابط احساسی خود با شریک زندگی‌شان را به روز می‌کردند. خودشیفته‌ها نیز دستاوردهای خود را به منظور اعتبارسنجی از سوی جامعۀ فیس‌بوکی به روز رسانی می‌کردند و در واقع چون "لایک" و نظرهای بیشتری را دریافت می‌کردند بیشتر برای این کار ترغیب می‌شدند. علاوه بر این، خودشیفته‌ها تمایل بیشتری برای پست استاتوس‌ های مرتبط با ظاهر فیزیکی نظیر رژیم غذایی یا ورزش کردن داشتند. از سویی دیگر، بر اساس نتایج این پژوهش، افراد با وجدان نیز استاتوس‌های مرتبط با فرزند را پست می‌کردند. به گفته محققان افرادی که لایک و نظرات بیشتری را دریافت می‌کنند از نظر اجتماعی مزایای بیشتری را تجربه می‌کنند در حالی که افرادی که این دو حالت را تجربه نمی‌کنند به نوعی مطرود اجتماعی قلمداد می‌شوند.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید