۵ ایستگاه مترو آماده بهره‌برداری شد | اتاق خبر
کد خبر: 110368
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1394 - 18:30
اتاق نیوز - معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از سفارش هزار واگن مترو خبر داد و گفت: طی برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده ظرف یک سال این تعداد واگن‌ وارد خطوط می
اتاق نیوز - معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از سفارش هزار واگن مترو خبر داد و گفت: طی برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده ظرف یک سال این تعداد واگن‌ وارد خطوط می‌شود.
عباس گرامی از افتتاح چند ایستگاه مترو در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: ایستگاه عبدل آباد، زین‌الدین ، بیمه، میدان نوبنیاد و میدان قایم به زودی آماده بهره‌بردرای می‌شد. معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه ۹ میلیارد لیتر بنزین با راه‌اندازی مترو صرفه‌جویی شده است گفت با ساخت هر خط مترو ۱۶ هزار شغل مستقیم و ۱۶۵ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود. به گفته گرامی ۴ میلیارد مسافر تا کنون توسط مترو جابجا شده است. وی با اشاره به این که ۱۰۰ کیلومتر مترو در حال ساخت است گفت: ۷۵ ایستگاه مترو نیز ساخته می‌شود. معاون عمرانی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه  مبنی بر اینکه چه تعداد واگن برای خطوط جدیدی نیز است گفت: در کل ۳ هزار واگن نیاز داریم و سفارش ۱۰۰۰ واگن داده شده است. وی ادامه داد: برای ۲ هزار واگن دیگر منتظر تایید فاینانس هستیم و در حال پیگیری و کسب موافقتنامه فاینانس از بانک مرکزی هستیم. گرامی تاکید کرد: پیگیری می‌کنیم ظرف یک سال ۱۰۰۰ واگن وارد خطوط شود. وی همچنین در خصوص پله‌برقی‌های موجود در ایستگاه‌های مترو گفت: برنامه داریم تعدادی از این پله‌ برقی‌ها را تعویض کنیم و در ایستگاه‌های جدید پله برقی‌هایی که وارد می‌کنیم ایرادات قبلی را ندارد و همچنین از افرادی که پله برقی خریداری می‌کنیم به آنها می‌گوییم تا ۵ سال نگه داشت پله‌برقی با آنهاست.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید