اختصاصی/ قاچاق انبوه کولر گازی از سلیمانیه عراق، سد راه تولید داخل شد/افزایش 3 درصدی قیمت کولرگازی | اتاق خبر
کد خبر: 111252
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1394 - 11:16
اتاق نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع تهران گفت: ورود کولرهای گازی ارزان قیمت قاچاق از سلیمانیه عراق موجب شد تا  برندهای داخلی نتوانند اقدام به تولی
اتاق نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع تهران گفت: ورود کولرهای گازی ارزان قیمت قاچاق از سلیمانیه عراق موجب شد تا  برندهای داخلی نتوانند اقدام به تولید تجهیزات سرمایشی کنند.
محمد باقر معتمد در گفت و گو با اتاق نیوز ادامه داد: طی سال های گذشته چند برند مطرح داخلی مصمم به تولید کولرگازی بودند که به یکباره شاهد ورود انبوهی از انواع نمونه های چینی آن در بازار بودند. به دلیل اینکه چین توانایی کاهش قیمت روی انبوهی از کالا را داشت و به نوعی سد راه تولید ملی شد. وی با اعلام اینکه به مردم توصیه می شود برندهای مشهور کولرگازی را خریداری کنند، اظهار داشت : خیلی از فروشندگان برای فروش کالای خود تبلیغات بی اساسی را مطرح می کنند و به مشتری عنوان می کنند که  فلان کالا کم مصرف است که این موضوع راجع به  برندهای کمتر شناخته شده، صحت ندارد. اختلاف 15درصدی قیمت کولر گازی کم مصرف و معمولی رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع تهران با بیان اینکه قیمت کولرهای کم مصرف(اینورتر) 15درصد بیشتر از نمونه های معمولی آن است، اعلام کرد: پیش بینی میشد قیمت انواع کولرگازی در سال جاری  تا 8 درصد افزایش یابد که با توجه به کاهش تقاضا، افزایش 3درصدی قیمت ها را شاهد بودیم. معتمد افزود: رکود بازار مسکن در کاهش تقاضا برای خرید کولرگازی تاثیرگذار است چراکه وقتی ملک آماده فروش می شود زمان نصب وسایل سرمایشی و گرمایشی فرا می رسد که در شرایط فعلی کاهش آمار ساخت و ساز را شاهد هستیم.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید