هشدار به سهامداران سایپا | اتاق خبر
کد خبر: 1113
تاریخ انتشار: 19 تیر 1390 - 15:05

معاون مالی سایپا با اعلام وضعیت صورتهای مالی شرکت اصلی و تلفیقی، گفت: سهامداران در تحلیل داده‌ها اشتباه نکنند و به صورتهای مالی تلفیقی توجه کنند.

اتاق نیوزـ حسن امیری در جمع خبرنگاران حوزه بازار سرمایه در رابطه با توقف نماد معاملاتی سایپا و زمان بازگشایی آن اظهارداشت: سازمان بورس و اوراق بهادار پس از دریافت اطلاعات مربوط به صورتهای مالی حسابداری نشده سایپا، هفته گذشته نماد معاملاتی این شرکت را متوقف کرد که امید است پس از ارایه اطلاعات تکمیلی مورد نظر بورس ، نماد سایپا طی روزهای آینده نزدیک باز شود.

وی در برابر این سئوال که دلیل توقف نماد معاملاتی سایپا چه بود و آیا شایعه تعدیل منفی پیش بینی سود هر سهم شرکت صحت دارد یا خیر؟ پاسخ داد: همانطوریکه پیش از این هم اعلام شده بود، سیاست گروه سایپا برای توزیع سود و تصمیم گیری مبتنی بر صورتهای مالی تلفیقی است که اطلاعات منطقی و مناسبی را جهت تصمیم گیری فراهم می کند؛ بنابراین طبق اطلاعات حسابرسی نشده، پیش بینی تلفیقی سایپا بالغ بر580 ریال است که کاملا" منطبق با بودجه ارایه شده در سال مالی منتهی به 29 اسفند 89 است.

 این مقام مسئول ادامه داد: این درحالی است که پیش بینی سود هرسهم شرکت اصلی به علت تغییر استراتژی در مورد توزیع سود شرکت های تابعه وهمچنین عدم برگزاری مجمع شرکت سرمایه گذاری سایپا در موعد مقرر( که ناشی از طولانی شدن تشریفات ثبت افزایش سرمایه این شرکت بود)، به حدود 350 ریال خواهد رسید که با توجه به وجود سود انباشته در شرکت اصلی ، همچنان سود قابل توزیع تلفیقی نسبت  به سود قابل قابل توزیع شرکت اصلی کمتر است.بنابراین عملا" عدد 350 ریال در خصوص توزیع سود اطلاعات مربوطی تلقی نمی شود.

 به گفته امیری با این اوصاف همانند سنوات گذشته، توزیع سود بر مبنای سود تلفیقی بوده و پیشنهاد هیئت مدیره سایپا به مجمع 29 تیر جاری 500 ریال به ازای هرسهم است.

 وی در خاتمه به همه سهامداران خصوصا سهامداران حقیقی توصیه کرد بر مبنای تحلیل صورت های مالی تلفیقی و پیش بینی سود واقعی هر سهم شرکت سایپا و سود قابل توزیع تلفیقی به خرید و فروش سهام مبادرت کرده و از تصمیمات لحظه ایی مبتنی بر کاهش سود شرکت اصلی پرهیز کنند.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید