عبد الحسین بیات عنوان کرد:تشدید کمبود اتان در واحد های پتروشیمی | اتاق خبر
کد خبر: 111785
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1394 - 14:06
عبدالحسین بیات مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از کمبود خوراک واحدهای پتروشیمی گلایه کرد و گفت: واحدهایی که خوراک گازی آنها به اتان وابسته است در حال حاض...
عبدالحسین بیات مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از کمبود خوراک واحدهای پتروشیمی گلایه کرد و گفت: واحدهایی که خوراک گازی آنها به اتان وابسته است در حال حاضر به شدت با کمبود اتان مواجه هستند .
وی با اشاره به واحد های پتروشیمی که خوراک آن ها گاز طبیعی است؛اظهار داشت:این واحد ها بیشتر در زمستان با مشکل مواجه می شوند و اگر ترازمصرف در پیک سال نسبت به تولید بالانس نباشد مسئولان مربوطه گاز خانگی را قطع نمی‌کنند بلکه گاز صنایع متوقف می‌شود. وی تصریح کرد: این کمبود گاز طبیعی با تولید گاز در فاز ۱۲ پارس جنوبی برطرف می‌شود . بیات خاطر نشان کرد: واحدهایی که خوراک گازی آنها به اتان وابسته است در حال حاضر به شدت با کمبود مواجه هستند بنابراین در صورتی که فازهای ۱۵،۱۶،۱۷،۱۸ به بهره برداری برسد مشکل آنها رفع خواهد شد. وی با اشاره به اینکه پتروشیمی کاویان از سال ۹۱ منتظر دریافت اتان است گفت: هنوز این واحد در صف انتظار دریافت خوراک می باشد همچنین پتروشیمی های مروارید، آریا ساسول و پتروشیمی امیر کبیر با کمبود اتان رو به رو هستند. وی اضافه کرد:در بخش های دیگری از واحدها ممکن است که گازهای همراه نفت با NGLتامین شود که البته میزان برداشت نفت خام از میادین چاه های نفتی به مسائل تحریم بستگی دارد. وی خاطر نشان کرد: جبران خوراک واحد های پتروشیمی به عزم ملی وزارت نفت به مسئولان دارد که فرآیند دستیابی به خوراک را تامین کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید