جزئیات برنامه حمل بار صادراتی از ایران به روسیه و قزاقستان | اتاق خبر
کد خبر: 111918
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1394 - 08:00
اتاق نیوز - مدیرعامل کشتیرانی اظهارداشت: از بندر انزلی به آستاراخان و از بندر امیرآباد به اکتاو قزاقستان ماهانه دو سفر و از انزلی به اکتاو و از امیرآباد به آستاراخان ...
اتاق نیوز - مدیرعامل کشتیرانی اظهارداشت: از بندر انزلی به آستاراخان و از بندر امیرآباد به اکتاو قزاقستان ماهانه دو سفر و از انزلی به اکتاو و از امیرآباد به آستاراخان ماهانه یک سفر انجام می‌شود.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، محمدحسین داجمر در مراسم امضای تفاهم‌نامه برقراری خطوط منظم کشتیرانی دریای خزر گفت: مشکل عمده صادرات ایران این است که بسیاری از شرکت های حمل بار زمانی که میزان بار صادراتی اندک باشد، اقدام به حمل کالا نمی کنند؛ چراکه توجیه اقتصادی برای آنها ندارد. بر این اساس، در توافقی که میان سازمان توسعه تجارت ایران با کشتیرانی جمهوری اسلامی صورت گرفته، مقرر شده به هر میزانی که بار صادراتی وجود داشته باشد برای حمل آن اقدام شود.

وی تصریح کرد: با سیاست‌گذاری سازمان توسعه تجارت ایران برای کشورهایی که پتانسیل صادراتی برای کالاهای ایرانی دارند، خط منظم کشتیرانی با یارانه دولت دایر خواهد شد و البته وقتی که این خط به پتانسیل لازم رسید، یارانه آن قطع خواهد شد.

داجمر ادامه داد: در آغاز راه برای حمل بار صادراتی در دریای خزر اقدام خواهیم کرد که بر این اساس از بندر انزلی به آستاراخان هر ۱۵ روز یکبار، از انزلی به بندر اکتاو قزاقستان هر ماه یک سفر، از امیرآباد به مقصد آستاراخان روسیه هر ماه یک سفر و از بندر امیرآباد به مقصد اکتاو قزاقستان هر ۱۵ روز یک سفر دریایی برای حمل بار صادراتی ایران انجام خواهد شد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: نرخ های ارائه شده برای بارهای مختلف صادراتی متفاوت خواهد بود، اما این نرخ ها قطعا رقابتی است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید