نهاوندیان : رویکرد اتاق بازرگانی تعامل با تمامی ارکان نظام است | اتاق خبر
کد خبر: 1120
تاریخ انتشار: 19 تیر 1390 - 15:46

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: اتاق بازرگانی در دوره جدید قصد دارد تا رویکرد تعامل محوری را مدنظر قرار دهد و با تمامی ارکان نظام، تعامل و همدلی داشته باشد.

اتاق نیوزـ محمد نهاوندیان در اولین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: پیام روشن انتخابات اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن سراسر کشور نشاط و امیدواری در جامعه فعالان اقتصادی بود که با حضور گسترده و خود نشان دادند که اثرگذاری در اقتصاد و نقش آفرینی در این عرصه را دنبال می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: بر همین اساس، باید در ادامه روند فعالیت اتاق بازرگانی نیز به سه نکته به صورت شایسته توجه کرد؛ به این معنا که اصل اخلاق در تمامی حیات اجتماعی، اقتصادی و اتاق بازرگانی رعایت و اعتقاد به ارزشها با قبول مسئولیتها در عرصه اقتصادی، پررنگ تر شود.

وی تصریح کرد: هیئت نمایندگان منتسب به تمامی اعضا است و باید با انسجام کامل پیش رود، چراکه سرمایه اصلی همه ما در مسئولیت‌ها، همدلی است. بر همین اساس، درخواست اصلی از تمامی اعضای هیئت نمایندگان این است که در ادامه کار هیئت نمایندگان، همدلی داشته باشند.

به گفته نهاوندیان، رویکرد تعاملی در دوره جدید فعالیت اتاقهای بازرگانی مورد تاکید است و نگاه اتاق نیز نگاه تعاملی با تمامی مجموعه های سیاستگذاری و قانونگذار در کشور است. بر این اساس، اتاق نیز در دیدارهای خود با رئیس جمهور و رئیس مجلس این دیدگاه را رواج داده است که اهل تعامل و وحدت در فضای اقتصادی است و بهترین تعامل را با ارکان نظام دارد.

وی اظهار داشت: دولتی می تواند ادعای موفقیت داشته باشد که با هکاری فعالان اقتصادی، رشد پایدار را رقم زند. رئیس پارلمان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: نقش تولید باید در اقتصاد به صورت پررنگ دیده شود، ضمن اینکه تولید محوری در دستور کار قرار گیرد و از منابع صندوق توسعه ملی نیز برای توانمندسازی بخش خصوصی استفاده بیشتری انجام شود. 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید