بررسی ۳موضوع در ماده واحده طرح هسته‌‌ای مجلس | اتاق خبر
کد خبر: 112164
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1394 - 23:01
اتاق نیوز - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از بررسی سه موضوع در ماده واحده و یک پیشنهاد در تبصره «طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای ملت ای...
اتاق نیوز - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از بررسی سه موضوع در ماده واحده و یک پیشنهاد در تبصره «طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران» خبر داد.

نوذر شفیعی با اشاره به ادامه بررسی «طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران» در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار داشت: کمیسیون به دقت این طرح را در دست بررسی دارد و تلاش می‌کند تا در عین حال که هر چه سریع‌تر طرح را به صحن علنی ارائه می‌کند، کیفیت و جامعیت آن را فدای سرعت نکند؛ در کل  تلاش میکنیم تا به زودی طرح را به صحن مجلس تقدیم کنیم.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز بخشی از مفاد طرح بررسی و ادامه آن به جلسه سه‌شنبه موکول شد، تصریح کرد: این طرح در حال حاضر «یک ماده واحده و یک تبصره» دارد که در رابطه با ماده واحده آن، عمدتاً سه مبحث وجود دارد که در دست بررسی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به این سه موضوع، گفت: همزمانی لغو تحریم‌ها با اجرای تعهدات ایران، مصونیت مراکز نظامی و دانشمندان هسته‌ای از دسترسی‌های کارشناسان آژانس و نیز ممنوعیت دسترسی به اسناد محرمانه نظامی، از مهمترین مسائل مورد تاکید و تحت بررسی در ماده واحده این طرح است و در تبصره آن نیز موضوع «نظارت هیاتی از مجلس بر مذاکرات هسته‌ای» پیشنهاد شده که البته، همه این موارد فعلا در حد پیشنهاد بوده و در دست بررسی است.

شفیعی خاطرنشان کرد: تأکید اصلی طرح، این است که هر نوع توافقی منوط به تصویب مجلس است و در آن نسبت به نظارت موثر مجلس بر مذاکرات هسته‌ای تاکید شده و اینکه اگر قرار باشد بیانیه لوزان در نهایت تعهدی برای جمهوری اسلامی ایجاد کند، باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید