دستیار صوتی اپل "سیری" چند؟! | اتاق خبر
کد خبر: 112325
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1394 - 14:06
اتاق نیوز - ممکن است با پایه و اساس کار دستیار صوتی اپل (سیری) آشنا باشید اما این سرویس در واقع بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید توانایی و قابلیت دارد....
اتاق نیوز - ممکن است با پایه و اساس کار دستیار صوتی اپل (سیری) آشنا باشید اما این سرویس در واقع بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید توانایی و قابلیت دارد.
به نقل از بیزینس اینسایدر، به کمک این دستیار حتی می‌توانید چک کنید که آب معدنی که می‌نوشید چقدر کالری دارد یا اینکه چه تعداد هواپیما در آسمان شهرتان در حال پرواز است! در این مطلب قصد داریم به 12 مورد از جالب ترین کارهایی که سیری می‌تواند انجام دهد بپردازیم. 1-از آنجا که سیری برای ارائه اطلاعات از موتور پاسخ‌دهی "ولفرم آلفا" استفاده می‌کند کافیست بگویید " ولفرم، هواپیماهای بالای سر" (wolfram planes overhead) تا بیینید چه تعداد هواپیما در آسمان شهرتان در حال پرواز هستند.
2- تنها با بیان جمله "سیری، چه مقدار کالری در یک ... وجود دارد؟ (?...siri, how many calories are in a) می‌توانید پی ببرید که هر آنچه که می‌خورید چه مقدار کالری دارد؟
3- آیا مایلید یک رمزعبور قوی داشته باشید؟ تنها با گفتن "ولفرم رمزعبور"(wolfram password) سیری فورا یک رمزعبور ایمن هشت رقمی به شما پیشنهاد خواهد داد.
4-می‌توانید با گفتن این جمله به سیری که " از این به بعد من را... صدا کن"(call me…from now on) یک نام مستعار جالب برای خود انتخاب کنید.
5- با پرسیدن این سوال که "کد مورس برای حرف ... چیست؟" (?...whats morse code for) می‌توانید لغات جدیدی را به صورت کد مورس یاد بگیرید.
6- با گفتن این جمله که " آخرین پیام من را بخوان" (read me my last message)می‌توانید آن پیام را بشنوید و به طور شفاهی به آن پاسخ دهید.
7- با گفتن این جمله که " نام من را اشتباه تلفظ کردی" می‌توانید به سیری بیاموزید که نام شما را درست تلفظ کند.
8- با درخواست مسائلی نظیر اینکه" فردا ساعت 7:30 یادآوری کن تا شارژر خود را سر کار ببرم" می‌توانید کارهای روزانه خود را یادآوری کنید.
9- اگر گوشی خود را به سیستم صوتی خودروتان وصل کنید می‌توانید به سیری بگویید که آهنگ مورد دلخواهتان را پخش کند و دیگر لازم هنگام رانندگی حواستان پرت انتخاب آهنگ شود.چ
10-وقتی که اپلیکیشنی باز است کافیست دکمه خانه را برای چند ثانیه نگه دارید تا سیری باز شود و تنها با گفتن کلمه "تنظیمات" می‌توانید فورا به بخش تنظیمات آن اپلیکیشن بروید.
11- اگر سیری منظورتان را متوجه نشد، کافیست با یک کلیک آن را اصلاح کنید.
12- هر گاه صحبت‌تان با سیری تمام شد، تنها با گفتن خداحافظ(bye) می‌توانید آن را ببندید.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید