اجرای طرح پایش معادن استان تهران در آینده نزدیک | اتاق خبر
کد خبر: 112419
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1394 - 22:00
اتاق نیوز - ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرستان قدس و سیستم آنلاین تصفیه پساب شرکت برنالبن شهرستان ملارد با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح و به بهره برد
اتاق نیوز - ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرستان قدس و سیستم آنلاین تصفیه پساب شرکت برنالبن شهرستان ملارد با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی حیدرزاده در حاشیه افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرستان قدس با اشاره به اینکه در هفته محیط زیست شاهد افتتاح پروژه های زیست محیطی متعددی در شهرستانهای استان تهران هستیم، افزود: اساسا شهرستانهای غرب استان تهران صنعتی بوده و با پیگیری و همکاری های خوب فرمانداران این شهرستانها، ما شاهد افتتاح پروژه های متعدد زیست محیطی عمدتا در حوزه صنعت در این شهرستانها هستیم و امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد. وی با بیان اینکه قطعا با شرایط مطلوب زیست محیطی همچنان فاصله معناداری وجود دارد اظهار داشت: اما روند رسیدن تا شرایط مطلوب زیست محیطی روند قابل قبولی است. حیدرزاده در بخشی از سخنان خود به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به نگاه ویژه دولت یازدهم و همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت امیدواریم شاهد مشارکت جدی تر بخش خصوصی و صنایع در این حوزه باشیم. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران وجود معادن شن و ماسه در غرب استان تهران را یکی از مشکلات زیست محیطی این منطقه عنوان کرد و گفت:طرح جهادی پایش زیست محیطی معادن استان تهران بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد و با معادنی که الزامات زیست محیطی را رعایت نکنند و باعث افزایش بار آلودگی شوند برخورد جدی خواهد شد. حیدرزاده همچنین در ادامه تصریح کرد: براساس تمهیدات صورت گرفته توسط سازمان حفاظت محیط زیست آن بخش از درآمدهای صنایع که صرف فعالیت های زیست محیطی شود بر اساس بند د ماده ۴۵ قانون درآمدهای دولت در صورت تایید محیط زیست معاف از مالیات می باشد و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران آمادگی خود را جهت همکاری با صنایع در این خصوص اعلام می دارد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید