حساب برخی بانک‌ها قرمز شد | اتاق خبر
کد خبر: 112629
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1394 - 13:37
اتاق نیوز: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه افزایش سطح تسهیلات مسکن به عوامل مختلف از جمله امکان بازپرداخت و منابع بانکی بستگی دارد، گفت: لیزینگ مسکن روی میز بانک مرک
اتاق نیوز: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه افزایش سطح تسهیلات مسکن به عوامل مختلف از جمله امکان بازپرداخت و منابع بانکی بستگی دارد، گفت: لیزینگ مسکن روی میز بانک مرکزی قرار دارد.
ولی‌الله سیف در حاشیه مراسم افتتاح حساب صندوق پس انداز یکم بانک مسکن در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در بحث افزایش سطح وام عوامل مختلفی از جمله امکان بازپرداخت از سوی وام گیرندگان و همچنین اتکای افزایش به منابع بانکی مدنظر بانک مرکزی قرار دارد. وی با بیان اینکه نباید بانک‌ها برای افزایش سطح وام به سمت بانک مرکزی دست دراز کنند، گفت: برخی از بانک‌ها به دلیل اینکه حساب آنها نزد بانک مرکزی قرمز شده بود، نتوانستند وارد پروسه پرداخت وام شوند البته تعدادی از بانک‌ها با برطرف شدن این مشکل اقدام به پرداخت تسهیلات کرده‌اند. رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه با کار کارشناسی هر گونه آثار سوء تورم را بررسی می‌کنیم، بیان کرد: بسته‌های جدیدی که در بخش وام مسکن ارائه می‌شود را نمی‌توان در یک دوره فشرده عملیاتی کرد. سیف در خصوص لیزینگ مسکن نیز گفت: تمام ایده‌های مربوط به لیزینگ مسکن روی میز بانک مرکزی است و به تدریج اجرایی می‌شود. وی با بیان اینکه لیزینگ مسکن نیاز جامعه هدف خاصی را تأمین می‌کند، اعلام کرد: این طرح به نظام بانکی معرفی می‌شود تا به این ترتیب تحرک لازم در بخش مسکن ایجاد شود. رئیس کل بانک مرکزی همچنین از احتمال افزایش وام مسکن خبر داد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید