ویژه برنامه‌های شبکه دو در ماه مبارک رمضان | اتاق خبر
کد خبر: 113049
تاریخ انتشار: 21 خرداد 1394 - 08:30
اتاق نیوز - شبکه دو سیما با 14 ویژه برنامه متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود....
اتاق نیوز - شبکه دو سیما با 14 ویژه برنامه متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.

شبکه دو با 14 ویژه برنامه «قبول باشه»، «کوی محبت»،‌ مسابقه «ثانیه‌ها»،‌ سریال نمایشی «گاهی به پشت سر نگاه کن»،‌ «شب‌های روشن»،‌ ویژه برنامه سحر «نو سفران»،‌ «محله گل و بلبل» مستند «از لاک جیغ تا خدا»،‌ «یک برش زندگی»،‌ «راه آرامش» و پخش سخنرانی های مذهبی‌ و دیگر برنامه‌های متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.

این شبکه اجتماعی امسال جدول رنگینی برای خانواده­های شریف ایرانی تدارک دیده است؛‌ این برنامه ها با تدارک بخش های جذاب و مناسب ماه رمضان می کوشند طیفی از مخاطب بزرگسال تا کودک و نوجوان را در این ماه پر فضیلت با خود همراه کنند

«قبول باشه» ویژه برنامه عصرگاهی

ویژه برنامه عصرگاهی«قبول باشه» به صورت زنده و به تهیه کنندگی فریدالدین نیکجو در ماه رمضان از ساعت 17 و 40 دقیقه روی آنتن می رود.

این برنامه کاری از گروه خانواده و فرهنگ شبکه دو است و از شهرک سینمایی غزالی با اجرای  افتخارالسادات سعیدی پخش می شود.

رویکرد برنامه قبول باشه توجه به نقش خانواده به خصوص بانوان و مادران روزه دار در ماه مبارک رمضان، به تصویر کشیدن مناسک و آئین ها در شهرهای مختلف ایران، ترویج سبک زندگی اسلامی و  توجه به سلامت روح ( نیازمندیهای معنوی) و سلامت جسم ( تغذیه پاک، سالم، مفید) است.

بخش های مختلف برنامه نیز شامل«موضوع روز»، « مباحث اخلاقی و تولید گزارش های مرتبط از سراسر کشور»، «فیلم کوتاه»، «چشم شاهد»، «نقالی»، « رمضان در غربت»، « رمضان در حسرت»، «مناسک رمضان»، «محیط زیست» و «خاطرات رمضان» می شود.

در این برنامه از حضور کارشناسان مذهبی، هنری، روانشناسی و اساتید حوزه سلامت و محیط زیست استفاده می شود.

«کوی محبت» و حضور در بقاع متبرکه

برنامه «کوی محبت» با تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی نیز در ایام ماه مبارک رمضان از بقاع متبرکه، امامزاده ها و اماکن زیارتی ایران و عراق روی آنتن می رود.

این برنامه پیش از افطار با اساتید حوزه و دانشگاه مانند حجج اسلام ماندگاری، کازرونی، انصاری، ثمری و دکتر حشمت ا... قنبری ابعاد شخصیتی حضرت امیرالمومنین علی (ع) را بررسی نموده و همچنین فرمایشات گهربار ایشان در نهج البلاغه  را مد نظر قرار می دهد.

«کوی محبت» هر شب از ساعت 20 تا 20:30 روی آنتن می رود و  تکرار آن نیز صبح روز بعد از ساعت 4.30 خواهد بود.

تدارک  مسابقه« ثانیه‌ها» برای رمضان

مسابقه تلویزیونی «ثانیه ها» نیز  به مناسبت ماه مبارک رمضان در ۳۲ قسمت و با رویکردی متفاوت و جذاب تر نسبت به گذشته روی آنتن شبکه دو می‌رود.

پخش سری دوم این مسابقه تلویزیونی از ۲۰خرداد ساعت 21 آغاز می‌شود و طی آن ۱۵ شرکت‌کننده در سه مرحله با یکدیگر مسابقه می‌دهند. در نهایت سه نفر به مرحله نهایی راه پیدا کرده و برنده رقابت پایانی به فینال مسابقه «ثانیه‌ها» می‌رود.

مسابقه فینال فینالیست‌ها نیز عید سعید فطر در دو قسمت پخش خواهد شد.

مسابقه «ثانیه‌ها» در گروه امور اجتماعی شبکه دو تولید می‌شود و تهیه‌کننده آن ابراهیم بهادری و مجری آن علیرضا خمسه است.

سریال«گاهی به پشت سر نگاه کن »

شبکه دو مجموعه تلویزیونی «گاهی به پشت سر نگاه کن» به تهیه‌کنندگی رضا انصاریان و کارگردانی مازیار میری را در شبهای ماه مبارک رمضان روی آنتن می فرستد.

این مجموعه تلویزیونی در گروه فیلم و سریال شبکه دو تولید شده و با بازی امین تارخ،‌ محمد متوسلانی، هدایت هاشمی، الیکا عبدالرزاقی، بهاره کیان افشار، سعید چنگیزیان، نگار عابدی، حمید ابراهیمی، میلاد رحیمی، امیر کربلایی‌زاده، مسعود سخایی و نگار حسن‌زاده پخش می شود. این سریال هر شب بعد از گفتگوی وی‍ژه خبری پخش می شود و بازپخش آن نیز روز بعد از ساعت 17 خواهد بود.

«شب های روشن» و ترویج فضایل اخلاقی

برنامه «شب های روشن» به تهیه کنندگی پیام ابراهیم پور در شب‌های ماه مبارک رمضان از ساعت 24 پخش می شود.

«شب های روشن»  که کاری از گروه امور اجتماعی شبکه دو است،‌ با هدف ترویج فضایل اخلاقی در رمضان، توجه به صله رحم، ترویج سنت حسنه اطعام و کمک به نیازمندان، افطاری های ساده بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری و توجه بیشتر به سبک زندگی اسلامی در ایران تولید می شود و  هر  شب میزبان یک خانواده  معمولی اما موفق خواهد بود.

از آیتم ها و بخش های مختلف این برنامه می توان به سفره های افطار ساده، نکات اخلاقی، مهمانان ویژه ئ، نجوای شبانه، ادبیات رمضان و رمضان در جبهه اشاره کرد.

شب های روشن هر شب با  حضور کارشناسانی مانند حجج اسلام شهاب مرادی، سرلک، نقویان، دکتر سنگری و دکتر رجبی دوانی به بررسی جایگاه دین در زندگی امروز و فضائل و رذایل اخلاقی می پردازد.بازپخش این برنامه مناسبتی نیز ساعت 9 روز آینده خواهد بود.

«گنجینه حکمت» در شبکه دو گشوده می شود

برنامه «گنجینه حکمت» از سلسله مباحث و سخنرانی های استاد حسین انصاریان در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو

می رود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید پورفرج در ایام ماه مبارک هر روز از ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.

شبکه دو همچنین در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت 8:30 دقیقه  نیز سخنرانی دکترحشمت ا... قنبری و حجج اسلام مومنی و ماندگاری را روی آنتن می‌فرستد.

بازپخش این سخنرانی روز آینده از ساعت2 و 30 دقیقه بامداد خواهد بود.

سال اولی‌ها در«نو سفران»

«نو سفران» ویژه برنامه سحرگاهی 60 دقیقه ای به صورت زنده به تهیه کنندگی  مهدی ابهری و اجرای سیدجواد هاشمی است که سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت 3 تا 4 با مداد روی آنتن می رود.

این برنامه که کاری از گروه کودک و نوجوان است با هدف توجه ویژه به نوجوانان در کلیت خانواده و انتقال باورهای دینی از نسل های پیشین  به نسل های جدید، همراهی بزرگسالان با نوجوانان و کودکان در لحظه های معنوی سحر و احیای آیین های مذهبی و دینی تولید می شود.

تازه روزه،‌ قصه گویی،‌ سفره سحری، زیر نور ماه، خاطره ها،‌ دستهای کوچک و ‌آسمانی ها از بخش های مختلف این برنامه سحرگاهی هستند.

همچنین زیر نور ماه (گفتگوی شیرین با نوسفران روزه دار)، خاطره ها (بیان خاطرات نوسفران سال های دور و نزدیک)، دست های کوچک (فرازهایی از دعاهای نوسفران با صدای خودشان)، آسمانی ها (دعاهای ائمه معصومین برای مومنین با لحن زیبا و مناجات گونه)، دعای روز، نماز با حضور چند خانواده و میان برنامه های گرافیکی اذان شهرهای مختلف نیز آخرین بخش از میان برنامه هایی است که در«نو سفران» پخش می شود.

کارشناسان و مهمانان مانند حجج اسلام محمدی، برمایی، اخوان، شبانکاری و شخصیت های محبوب برنامه های کودک و نوجوان به تناسب ایام و مناسبت ها در ماه مبارک رمضان میهمان این برنامه خواهند شد.

محله گل و بلبل و انیمیشن‌های جدید

گروه کودک و نوجوان شبکه دو در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت 15، انیمیشن های جدید و برنامه های متفاوتی را برای مخاطبان خود روی آنتن می برد.

پورنگ و قصه های «محله گل و بلبل» با حال و هوای متفاوت و ویژه ای نسبت به گذشته برای مخاطب کودک و نوجوان در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت 19 به تهیه کنندگی  مسلم آقاجان زاده و کارگردانی احمد درویشعلی پور پخش می شود و بازپخش آن نیز ساعت 10 روز آینده خواهد بود.

مستند«از لاک جیغ تا خدا»

  «از لاک جیغ تا خدا » کاری مستند از گروه خانواده و فرهنگ به تهیه کنندگی محمد تفکری است که هر روز از ساعت 11:30 به مدت 20 دقیقه  روی آنتن می رود و بازپخش آن روز بعد از ساعت  1:20 بامداد خواهد بود.

این برنامه قصد دارد با هدف تکریم حجاب و بانوان محجبه، با افرادی که به تازگی موفق به بهره مندی از پوشش چادر شده اند، گفتگو کند. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.

شبکه دو همچنین در  ماه مبارک رمضان پخش مستندهایی جذاب از طبیعت  را در دستور کار قرار داده که از آنها می توان به «زندگی پرندگان»،‌ »پرواز» و‌ »آفرینش» که زمان پخش آن 5 الی 6 صبح می باشد اشاره کرد.

رمضان و تکریم آن در اقوام مختلف ایرانی از برنامه «یک برش زندگی»

برنامه «یک برش زندگی» مناسک ماه مبارک رمضان و سفره‌های افطار اقوام مختلف ایران را از نگاه مخاطبان شبکه دو به تصویر می‌کشد.

این برنامه ‌در فراخوانی از خبرنگاران افتخاری و شهروندان خواسته تا عکس، گزارش، فیلم کوتاه داستانی، مستند، وله و نماهنگ‌های خود را با موضوع «ماه مبارک رمضان» به این برنامه تلویزیونی ارسال کنند.

«یک برش زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان در سه بسته تصویری ۸:۱۵، ‌۱۲ و ۱۶:4۵ به آداب و رسوم خاص ماه مبارک رمضان در شهرهای مختلف ایران می‌پردازد.

این برنامه نیز در گروه امور اجتماعی شبکه دو به تهیه‌کنندگی محمود فلاح پرویزی روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «راه آرامش» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد رفعتی پیش از اذان ظهر و با اجرای سید علیرضا قوامی  پخش می‌شود.

این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی و استادان دانشگاه به بحث‌های مرتبط با ماه رمضان و مناسک مربوط به این ایام می‌پردازد.

طرح قرآنی 1449 نیز از برنامه راه آرامش با نام «باران» پخش می‌شود.

در ماه مبارک رمضان، هر روز ساعت 6 صبح تلاوت یک جزء از قرآن از کرمان به روی آنتن  شبکه دو می رود.

 
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید