نعمت زاده: دولت سیاست صنعتی شدن کشور را دنبال می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 113193
تاریخ انتشار: 21 خرداد 1394 - 19:30
اتاق نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت سیاست صنعتی شدن کشور را در دستور کار خود قرار داده و از این رو فعالیت سرمایه‌گذاران بسیار تاثیرگذار خواهد بود....
اتاق نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت سیاست صنعتی شدن کشور را در دستور کار خود قرار داده و از این رو فعالیت سرمایه‌گذاران بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از  مهر، محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم کلنگ‌زنی منطقه ویژه اقتصادی کاشان با تاکید بر اینکه کشور با توجه به فعالیت سرمایه‌گذاران به خودکفایی و استقلال ملی می‌رسد، اظهار داشت: در این راستا ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت سرمایه‌گذاران در کشور باید فراهم شود. وی با بیان اینکه راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی کاشان باید به صورت مرحله‌ای و در مساحت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هکتاری راه‌اندازی شود، اضافه کرد: در این راستا سرمایه‌گذاری شرکت ایمیدرو با همکاری اتاق بازرگانی و بخش خصوصی زمینه توسعه اقتصاد در این منطقه را فراهم خواهد کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت‌ها برای توسعه صنعت وظیفه دولت است، افزود: سرمایه‌گذاری در اقتصاد از عهده دولت خارج است و از این رو سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این راستا نقش بسزایی دارند. وی با اشاره به اینکه دولت سیاست صنعتی شدن کشور را در دستور کار خود قرار داده است، بیان داشت: از این رو نباید در توسعه صنعت از میزان ذخیره‌های آبی کشور غافل باشیم و متناسب با ذخیره منابع آبی باید صنعت را توسعه دهیم. نعمت زاده با تاکید بر اینکه برآورد ایجاد اشتغال در خصوص انتقال آب کشاورزی به صنعت به صورت میانگین ۴۰ تا ۵۰ نفر است، افزود: از این رو توجه به صنعت و توسعه آن بهترین راهکار برای حل مشکل بیکاری در کشور است. وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان کاشان در خصوص سرمایه‌گذاری صنعتی نیز ابراز داشت: صنعت خودروسازی، نساجی و کانی می‌تواند با توجه به سابقه تاریخی کاشان از رونق خوبی برخوردار شوند. وزیر صنعت، معدن و تجارت راه اندازی گمرک و بندر خشک در شهرستان کاشان را نیز امری ضروری عنوان کرد و بیان داشت: توسعه صادرات و رونق صنایع در کاشان می‌تواند با ایجاد این مراکز فراهم شود که نیاز اصلی آن توجه سرمایه‌گذاران و همکاری مردم است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید