عملکرد دو ماهه بودجه جاری/ درآمد 6 هزار میلیارد تومانی فروش نفت | اتاق خبر
کد خبر: 113535
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1394 - 20:25
اتاق نیوز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تشریح جزئیات عملکرد دو ماهه بودجه ۹۴ کشور پرداخت و از درامد ۶ هزار میلیارد تومانی فروش نفت در این بازه زمانی خبرداد....
اتاق نیوز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تشریح جزئیات عملکرد دو ماهه بودجه ۹۴ کشور پرداخت و از درامد ۶ هزار میلیارد تومانی فروش نفت در این بازه زمانی خبرداد.

موسی‌الرضا ثروتی اتاق نیوز به نقل از ایسنا، با اشاره به عملکرد دولت در بودجه 94 کل کشور اظهار داشت: در حال حاضر گزارش 2 ماهه عملکرد بودجه امسال منتشر شده و کل اعتبارات هزینه‌ای دولت تا پایان اردیبهشت ماه 163 هزار و 32 میلیارد بوده که در این مدت 21 هزار و 621 میلیارد تومان هزینه شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اجزای کل اعتبارات هزینه‌ای مربوط به دستگاه‌های ملی، ردیف‌ها و حقوق کارکنان بوده، تصریح کرد: از کل اعتبارات 16 هزار و 167 میلیارد تومان مربوط به دستگاه‌های ملی و ردیف‌ها و 5 هزار میلیارد تومان مربوط به پرداخت حقوق کارکنان بوده است.

همچنین اعتبارات هزینه‌ای استان‌ها 383 میلیارد تومان گزارش شده است.

این نماینده مجلس در مورد اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه ملی گفت: در 2 ماهه 20 میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی ملی پرداخت شده و اعتبار طرح‌های استانی صفر بوده است. همچنین عملکرد ماده 10 و 12 مربوط به حوادث 14 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با تأکید بر اینکه کل منابع بودجه عمومی 234 هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: از این میزان بیش 20 هزار میلیارد تومان در 2 ماهه محقق شده که 6 هزار و 262 میلیارد تومان آن از محل واگذاری‌ دارایی سرمایه‌ای (نفت و میعانات)، بوده است.

ثروتی افزود: همچنین هزار و 658 میلیارد تومان از محل واگذاری دارایی‌های مالی (اوراق مشارکت، اسناد خزانه) و 12 هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض درآمد کسب شده است.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید