عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با اتاق نیوز:اجرای طرح نصب صندوق فروش صنوف، با مشکل روبرو است | اتاق خبر
کد خبر: 113661
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1394 - 13:01
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  نهادینه شدن طرح نصب صندوق فروش صنوف مشمول نیاز به تعامل بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور مالیاتی و اتاق...
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  نهادینه شدن طرح نصب صندوق فروش صنوف مشمول نیاز به تعامل بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف دارد، گفت:طبق قانون، 10 گروه مشمول نصب صندوق فروش شده اند و هنوز اجرای این طرح در برخی مشاغل با مشکل مواجه است.
امید کریمیان در گفت و گو با اتاق نیوز افزود: نمایندگان مجلس و دولت اعتقاد دارند در اجرای مفاد ماده 121 قانون برنامه پنجم توسعه این قانون باید عملیاتی شود و دستگاه های ذیربط باید زیرساخت های لازم را برای اصناف فراهم کنند. به طور حتم در مسیر عملیاتی شدن این طرح نواقصی وجود دارد اما این اراده باید در بین اصناف به وجود بیاید که در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده و شفافیت پرونده های  مالیاتی باید همیار دولت و مجلس باشند. وی در پاسخ به اینکه برای ریشه کن کردن مشکلات مالیاتی اصناف چه راهکاری دارید؟ گفت: تزریق تسهیلات ویژه و جلوگیری از افزایش غیرمنطقی پرداخت های مالیاتی می تواند بخشی از مشکلات را حل کند. نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس تصریح کرد: زمانی شاهد بهبود فضای کسب و کار هستیم که سازمان ها و ارگان ها در جهت رعایت قوانین تجاری، نهایت همکاری را با یکدیگر داشته باشند. به گزارش اتاق نیوز، سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است؛اصناف فراخوان شده جهت نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه های صندوق فروش از ابتدای سال ۱۳۹۴، تا پایان خردادماه فرصت دارند تا مراتب نصب و شروع به استفاده از تجهیزات مذکور را در سامانه الکترونیکی سازمان ثبت نمایند. ۱۰ گروه صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) مشمول فراخوان نصب و استفاده از سامانه های صندوق فروش در سال ۱۳۹۴ که در سال گذشته اطلاع رسانی لازم در خصوص فراخوان آنان صورت گرفت، عبارتند از: فروشندگان لاستیک(نمایندگی، عمده و خرده فروشی)، نمایشگاه های اتومبیل (سواری، باری، مسافربری، ماشین آلات راه سازی، کشاورزی و صنعتی)، فروشندگان مصالح ساختمانی (نمایندگی، عمده و خرده فروشی)، فروشندگان تاسیسات الکترونیکی- مکانیکی ساختمان (نمایندگی، عمده و خرده فروشی)، فروشندگان انواع رنگ ساختمان، صنعتی و اتومبیل(نمایندگی، عمده و خرده فروشی)، فروشندگان مواد شیمیایی(نمایندگی، عمده و خرده فروشی)، نمایندگی‌‌‌‌های فروش شرکتهای توزیع کالاهای داخلی و وارداتی(غیر اشخاص حقوقی)، نمایندگی های‌‌‌‌‌ فروش شرکتها و موسسات تجاری وصنعتی اعم از داخلی و خارجی (غیر اشخاص حقوقی)، فروشندگان یخچالهای صنعتی و ویترینی (نمایندگی، عمده و خرده فروشی)، و بار فروشان و فروشندگان میوه و تره بار (عمده) و میدان داران.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید