مشارکت روسیه در معدن طلای خاروانا | اتاق خبر
کد خبر: 113824
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1394 - 22:15
اتاق نیوز - قائم مقام صنعتی و امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از امضای تفاهم نامه ای در راستای همکاری شرکت روسی و بخش خصوصی استان در حوزه معدن طلا
اتاق نیوز - قائم مقام صنعتی و امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از امضای تفاهم نامه ای در راستای همکاری شرکت روسی و بخش خصوصی استان در حوزه معدن طلای خاروانا خبر داد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، سیدمرتضی نیرومند اسکوئی در حاشیه امضاء این تفاهم نامه افزود: ذخیره قطعی این معدن 30 میلیون تن طلا است. وی گفت: ماشین‌آلات مورد استفاده در این معدن ایرانی بوده و هزینه خرید ماشین آلات بالغ بر پنج میلیون دلار برآورد شده است . نیرومند اسکوئی ابراز امیدواری کرد؛ با عملیاتی شدن این طرح تا یک سال آینده شاهد استخراج و تولید محصول از این معدن باشیم. وی اظهار کرد: تا امروز 30 میلیون دلار در این معدن سرمایه‌گذاری شده است که در صورت بهره‌ برداری از آن 400 شغل جدید ایجاد می‌شود . وی یادآور شد: مدیریت اجرایی استان هیچ محدودیتی برای حمایت از سرمایه‌گذاری ندارد و برای رفع موانع و مشکلات در این زمینه آماده است. قائم مقام صنعتی و امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تاکید بر جایگاه بخش معدن در سند تدبیر و توسعه استان و وجود معادن غنی مس و طلا در استان اظهار کرد: از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در این زمینه حمایت می‌کنیم.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید