سن بازنشستگی باید با نرخ امید به زندگی متناسب باشد | اتاق خبر
کد خبر: 114186
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1394 - 16:03
اتاق نیوز - معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: سن بازنشستگی زنان متوسط 45 سال و مردان 50 سال در کشور است، در مقایسه با کشورهای دیگر متوجه می‌شویم در اغلب کشورهای
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به مکانیسم حمایت اجتماعی و تأمین اجتماعی گفت: در سیستم حمایت اجتماعی تأمین مالی از درآمدهای عمومی انجام می شود و منابع بیت المال است. به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمدحسن زدا در دیدار با اعضای کمیسیون بهداشت مجلس ، سیستم تأمین اجتماعی را مبتنی بر مشارکت عمومی و حق‌الناس دانست و  تصریح کرد: وقتی قانونی تصویب می‌شود که برای سازمان هزینه‌بر است باید منابع درآمدی آن نیز به آن سازمان تعلق یابد.
اتاق نیوز - معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: سن بازنشستگی زنان متوسط 45 سال و مردان 50 سال در کشور است، در مقایسه با کشورهای دیگر متوجه می‌شویم در اغلب کشورهایی که تأمین اجتماعی توسعه یافته‌ای دارند، سن بازنشستگی بالاتر است.
زدا افزود: امید به زندگی و سن بازنشستگی باید با هم  حرکت کند اما در حال حاضر این مولفه ها در کشور از یکدیگر  فاصله گرفته اند. معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه نرخ حق بیمه دریافتی سازمان تأمین اجتماعی در مقایسه با کشورهای دیگر کمتر است، تصریح کرد:  باید مبنای کار در سازمان های بیمه گر فقط محاسبات بیمه ای مربوط به بازنشستگی باشد و بر اساس آن فعالیت کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید