برنامه‌های حمایتی دولت از بورس/ سهامداران خرد هیجانی می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 114466
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1394 - 18:25
اتاق نیوز - وزیر اقتصاد با تشریح برنامه‌های حمایتی دولت برای حمایت از بازار سرمایه گفت: سهامداران خرد با اطلاعات بدون عمق اقدام به خرید و فروش سهام می کنند....
اتاق نیوز - وزیر اقتصاد با تشریح برنامه‌های حمایتی دولت برای حمایت از بازار سرمایه گفت: سهامداران خرد با اطلاعات بدون عمق اقدام به خرید و فروش سهام می کنند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، علی طیب نیا در جمع خبرنگاران درباره برنامه حمایتی دولت برای بازار سرمایه گفت: دولت برنامه های حمایتی برای کمک به بازار سرمایه دارد، اما سهامداران خرد برای اینکه دچار آسیب نشوند از مشاوران حرفه ای استفاده کنند. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بخش عمده ای از مسایل بورس تابع بخش واقعی اقتصاد است، افزود: برای کمک به بازار سرمایه دولت برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی برنامه ریزی های زیادی انجام داده است تا این مشکلات شناسایی و برطرف شود. وی با اشاره به اینکه بخش دیگری از مسایل بازار سرمایه به عوامل روانی اجتماعی، اخبار و تحولاتی مربوط است که بازار حساسیت بالایی به آنها دارد، گفت: بخش زیادی از فعالان بورس اشخاص حقیقی و سهامداران خرد هستند که شاید اطلاعات کافی ندارند و با اخبار روزمره دچار رفتار هیجانی می شوند. طیب نیا ادامه داد: در این موارد سهامداران خرد با اطلاعات بدون عمق اقدام به خرید و فروش سهام می کنند، این افراد باید سعی کنند از مشاوره اشخاص حرفه ای استفاده کنند. وی با تاکید بر تصمیم دولت برای حمایت از بازار سرمایه افزود: تجربه دو سال گذشته نشان می دهد همواره رفتار هیجانی به زیان سهامداران خرد است. تصمیمات خوبی برای حمایت از بازار سرمایه گرفته شده و در حوزه حمایت از سهامداران خرد هم اقدامات موثری شده است. طیب نیا درباره سهم تحریم و مدیریت در مشکلات اقتصادی کشور هم گفت: مشکلات حال حاضر سه منشاء اصلی دارد. ساختار نامتعادل اقتصاد ایران که از قبل به ارث رسیده و ناشی از نفتی و دولتی بودن اقتصاد کشور است منشاء اول این مشکلات است. وزیر اقتصاد ادامه داد: سیاست اقتصادی نامناست در یک دهه گذشته نیز آسیب ها و چالش های اقتصادی را تشدید کرد و وابستگی به تکانه های خارجی و نوسانات نفتی را افزایش داد. تحریم ها نیز عامل سوم مشکلات است زیرا دشمن با شناسایی نقاط ضعف و آسیب های ما، نوع تحریم ها را تنظیم کرد. وی افزود: اگر درآمد نفتی سهم بالایی در تراز تجاری کشور نداشت و عمق تولید کم نبود؛ تحریم ها اثر کمتری داشت اما تلاش می کنیم در جهت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مشکلات را رفع کنیم. طیب نیا گفت: تلاش دولت رونق اقتصادی با رشد بالا، مبتنی بر قابلیت ها و با کمترین آسیب نسبت به نوسانات خارجی است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید