نایب رییس اتاق ایران : بزرگترین شهرک صنعتی کشور به بخش خصوصی واگذار شد | اتاق خبر
کد خبر: 1149
تاریخ انتشار: 21 تیر 1390 - 07:37

 

پروانه تاسیس بزرگترین شهرک صنعتی خصوصی محمود آباد - حسین آباد اصفهان در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی به هیئت امنای این شهرک اعطا شد.

اتاق نیوزـ  خدامراد احمدی رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: نخستین گام در جهاد اقتصادی تغییر رویکردها نسبت به بخش خصوصی است.

معاون وزیر صنایع و معادن افزود: باید باورها نسبت به حوزه اقتصاد و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند تغییر کند که خوشبختانه در این مسیر تغییر نگاه و رویکرد صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این باور که مسئولان در خدمت بخش خصوصی هستند باید به باور ملی برای همه دست اندرکاران تبدیل شود.

معاون وزیر صنایع با تاکید بر اصلاح فرایندها اظهار داشت: دولت هم اکنون این رویکرد را دنبال می کند که کار مردم را به مردم واگذار کند.

وی سپس با بیان اینکه همه بخش ها موظف هستند در خدمت تولید و صنعت باشند، گفت: شهرکهای صنعتی کشور دارای قوانین خاص خودش است و هیچ حوزه ای خارج از این قوانین نمی تواند به این مجموعه ورود کند.

احمدی همچنین افزود: هم اکنون دغدغه همه ما اشتغال و سرمایه گذاری است و ما نیز بدنبال درآمد برای دولت در این حوزه نیستیم بنابراین آن محدوده ای که مشخص شده محدوده شهرک صنعتی است و هیچ گونه دخل و تصرفی در آن نخواهد شد.

معاون وزیر صنایع و معادن ادامه داد: در شهرکهای صنعتی هر گونه توسعه در چارچوب قوانین بلامانع است ضمن اینکه تمام مسئولان ا ستانی و کشوری در خدمت واحدهای فعال در این شهرکها قرار دارند.

احمدی با اشاره به فعالیت شهرک صنعتی محمود آباد-سین آباد اصفهان و اشتغالزایی در آن نیز گفت: انتظار است میزان اشتغالزایی در این شهرک طی سال آینده به بیش از 24 هزار فرصت شغلی افزایش یابد.

در ادامه این مراسم، محمود گلکار رئیس هیات امنای شهرک صنعتی محمودآباد-حسین آباد اصفهان، تاسیس شهرک های صنعتی را تصمیمی خوب ارزیابی کرد و گفت: شهرک های صنعتی با وجود تمام آمار و اطلاعات که برای تامین مالی آنها اعلام شده همچنان با محدودیت هایی در جذب منابع مواجه است.

وی سپس هدف از ایجاد شهرک های صنعتی را استقرار خوشه های صنعتی و صنایع همگن دانست و اضافه کرد: این هدف بطور نسبی در شهرک های صنعتی اتفاق افتاده اما توقع و انتظار ما پیش از این بوده است.

گلکار تصریح کرد: در راستای ایجاد و توسعه شهرک های صنعتی، به لحاظ قوانین مشکلی وجود ندارد اما از نظر اعتبارات و اجرا هم اکنون، با مشکل مواجه هستیم. ئیس هیات امنای شهرک صنعتی محمودآباد-حسین آباد اصفهان، با اشاره به احداث و راه اندازی موفق این شهرک صنعتی متذکر شد: برای رسیدن به اهداف احداث شهرک های صنعتی، دولت باید برنامه ریزی و تصمیم گیری کند و سپس بر اجرای آن نظارت داشته باشد و اجرای این تصمیمات و برنامه ها را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی افزود: بخش خصوصی علاوه بر سرمایه گذاری توانایی به عهده گرفتن وظایف و مسئولیت های نرم افزاری را دارد و در این راستا دولت باید به بخش خصوصی اعتماد و اطمینان داشته باشد. ه گفته گلکار، چنانچه نرخ بازدهی سرمایه گذاری و تولید بیش از نرخ بهره بانکی باشد به طور قطع سرمایه های بخش خصوصی و مردمی در حوزه صنعت و تولید اختصاص می یابد.

شهرک صنعتی محمودآباد-حسین آباد در فاصله 22 کیلومتری شرق شهر اصفهان قرار گرفته و در سال 1359 عملیات احداث و راه اندازی آن انجام شده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید