یونان به دنبال مشارکت در بانک جدیدالتأسیس کشورهای «بریکس» است | اتاق خبر
کد خبر: 114945
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1394 - 07:32
اتاق نیوز - وزیر اقتصاد، زیرساخت و توریسم یونان امروز اعلام کرد که یونان در حال بررسی امکان مشارکت این کشور در بانک جدید توسعه «بریکس» است....
اتاق نیوز - وزیر اقتصاد، زیرساخت و توریسم یونان امروز اعلام کرد که یونان در حال بررسی امکان مشارکت این کشور در بانک جدید توسعه «بریکس» است.

به گزارش اتاق نیوز به نقل اسپوتنیک، وزیر اقتصاد، زیرساخت و توریسم یونان امروز اعلام کرد که یونان در حال بررسی امکان مشارکت در بانک جدید توسعه «بریکس» است.

«جیورگوس استاتاکیس» وزیر اقتصاد، زیرساخت و توریسم یونان امروز در مصاحبه خود با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: دولت یونان در حال بررسی حضور خود در بانک جدیدالتأسیس توسعه بریکس است.

وی ادامه داد: از ابتکار کشورهای عضو بریکس به طور کامل حمایت می کنیم و به دنبال بررسی راه هایی برای مشارکت خود در این ابتکار هستیم. این کار برای طرفین سودمند خواهد بود.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، ۳ خرداد میزبان نمایندگانی از  کشورهای اقتصادی نوظهور جهان بود که برای شرکت در پنجمین کنفرانس سالانه امنیت ۵ کشور عضو «بریکس» شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی به مسکو آمده بودند.

بریکس یک انجمن غیررسمی است که در ژوئن سال ۲۰۰۶ برای افزایش همکاری کشورهای اقتصادی نوظهور تشکیل شد. اعضای گروه بریکس همگی به غیر از روسیه در رده کشورهای در حال توسعه یا اقتصادهای در حال ظهور هستند. اما عموماً به واسطه اقتصادهایی با رشد پرشتاب و فراگیر و نفوذ تاثیرگذار بر امور جهانی و منطقه‌ای از دیگر کشورها متمایز می‌شوند. بریکس نمایانگر نیمی از جمعیت جهان است و ۲۸ درصد قدرت اقتصادی دنیا را در اختیار دارد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید