اعلام آثار راه‌یافته صداوسیما به مسابقات ای‌بی‌یو پرایز ۲۰۱۵ | اتاق خبر
کد خبر: 115912
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1394 - 21:34
اتاق نیوز - امور جشنواره‌های بین‌المللی اداره‌کل بین‌الملل صدا و سیما آثار منتخب شرکت‌کننده در مسابقه ABU Prizes ۲۰۱۵ را معرفی می‌کند....
اتاق نیوز - امور جشنواره‌های بین‌المللی اداره‌کل بین‌الملل صدا و سیما آثار منتخب شرکت‌کننده در مسابقه ABU Prizes ۲۰۱۵ را معرفی می‌کند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، مسابقه ABU Prizes هرساله میان تولیدات رادیویی و تلویزیونی رسانه‌های عضو اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه در بخش‌های از پیش تعیین‌شده برگزار می‌شود و اهدای جوایز، همزمان با مجمع عمومی اعلام می‌گردد. کاندیداهای شرکت در این مسابقه از طریق مکاتبه با معاونت‌های صدا، سیما، مراکز استان‌ها، برون‌مرزی و خبر به‌همراه اعلان فراخوان عمومی در هفته‌نامه صدا و سیما، راهی امور جشنواره‌های بین المللی شده و در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند. امسال نیز ۱۴۵ اثر تلویزیونی با بیش از  ۲۰۰۰ دقیقه برنامه، بازبینی و ۱۸۹ اثر رادیویی با بیش از ۱۲۰۰ دقیقه برنامه توسط کارشناسان هیئت انتخاب آثار برتر در امور جشنواره‌های بین المللی صدا و سیما  مورد ارزیابی قرار گرفته و آثار انتخابی پس از اصلاح، تکمیل اطلاعات، ترجمه و زیرنویس به دبیرخانه مسابقه ارسال شد. از این میان شش عنوان برنامه تلویزیونی و پنج اثر رادیویی از تولیدات سازمان صدا و سیما به‌شرح جداول ذیل موفق به شرکت در این مسابقه شدند. آثار تلویزیونی سازمان صدا و سیما تله‌فیلم سه ماهی مستند حیات در رگ‌های سرد کار کودک صراخیه برنامه سرگرمی خندوانه گزارش خبری یک دانش‌آموز، یک مدرسه خواهری در لاهور چشم‌انداز (عبور از مرزها) آثار رادیویی سازمان صدا و سیما مستند کوخت نمایش لدبه رادیو محله آب و تاب دایره شرکت صوتی تصویری سروش نیز با پنج عنوان برنامه تلویزیونی و سه اثر رادیویی به‌شرح جداول ذیل در مسابقه ای‌بی‌یو پرایز امسال شرکت می‌کند. آثار تلویزیونی شرکت صوتی تصویری سروش تله‌فیلم من و دوچرخه بابام مستند برکت حیات خانه ما آقای گزارشگر نجات پلنگ آثار رادیویی شرکت صوتی تصویری سروش مستند ۲۳ نفر خانه سبز آب نتیجه نظر هیات انتخاب این مسابقه، اواخر شهریورماه سال جاری اعلام می‌شود. همچنین جوایز برگزیدگان نهایی همزمان با مجمع عمومی سالانه اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه آبان ماه امسال در کشور ترکیه، اهدا خواهد شد. با توجه به سیاست اخیر سازمان صدا و سیما با به عضویت درآوردن شرکت صوتی تصویری سروش و دانشگاه صدا و سیما در اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه، هرساله ایران با ۳ سهمیه «صدا و سیما، شرکت صوتی تصویری سروش و دانشگاه صدا و سیما» در این مسابقه شرکت می‌کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید