مشاور یلستین در موسسه مطالعات و پژوهش های وزارت بازرگانی | اتاق خبر
کد خبر: 1162
تاریخ انتشار: 23 تیر 1390 - 09:32

میخائیل دلیاگین مشاور اقتصادی بوریس یلستین رییس جمهوری اسبق روسیه و رییس موسسه مشکلات جهانی شدن روز چهارشنبه مهمان موسسه مطالعات و پژوهش های وزارت بازرگانی است تا در مورد چالش های اقتصادی و تجاری جهانی شدن و کشورهای در حال توسعه سخنرانی کند.

اتاق نیوز به نقل از اتاق تهران ـ دلیاگین که از فارغ التحصیلان ممتاز دانشکده اقتصاد دانشگاه دولتی لومونوسف روسیه است از سال 1990 تحلیلگر گروه کارشناسان مشاور بوری یلستین بود که در نوامبر 1993 استعفا کرد. میخائیل دلیاگین پس از آن نیز به عنوان مشاور و تحلیلگر با رییس جمهوری روسیه، وزیران و معاونان آن ها همکاری داشت تا در سال 1998 ریاست موسسه مشکلات جهانی شدن را که خود نیز موسسش بود، برعهده گرفت.

این اقتصاددان روس که مدت ها به عنوان جوان ترین پروفسور اقتصادی روسیه شناخته می شد بیش از 900 مقاله در کشورهای مختلف در زمینه های اقتصاد، اقتصاد سیاسی و جهانی شدن به نگارش درآورده که از مهمترین آنها می توان به بحران جهانی(2003)، نظریه کلی جهانی شدن(2003)، روسیه پس از پوتین(2005) و... اشاره کرد.

این مشاور اقتصادی پیشین دولت روسیه روز چهارشنبه بیست و دوم تیرماه از ساعت 10 در محل موسسه مطالعات و پژوهش های وزارت بازرگانی در خیابان کارگرشمالی سخنرانی خواهد داشت.

 

 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید