بی توجهی به اوقات فراغت زنان سبب فروریختگی فرهنگی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 117566
تاریخ انتشار: 7 تیر 1394 - 13:59
اتاق نیوز - یک جامعه‌شناس گفت: پر نکردن و غنی نکردن اوقات فراغت زنان خانه‌دار ظلم به باورها و اعتقادات است چراکه باعث کمرنگ شدن باورها می‌شود....
اتاق نیوز - یک جامعه‌شناس گفت: پر نکردن و غنی نکردن اوقات فراغت زنان خانه‌دار ظلم به باورها و اعتقادات است چراکه باعث کمرنگ شدن باورها می‌شود.
دکتر امان‌الله قرایی‌مقدم افزود: بعد از آنکه فناوری به داخل خانه‌ها راه یافت و وسایلی مانند چراغ گاز، ماشین لباسشویی و... در اختیار زنان قرار گرفت، میزان اوقات فراغت زنان خانه‌دار در جهان از جمله ایران افزایش یافت. بنابراین موضوع پر کردن و غنی‌سازی اوقات فراغت آنان اهمیت پیدا کرد. وی در ادامه گفت: یکی از وسایلی که زنان برای پرکردن اوقات فراغت خود از آن استفاده می‌کنند ماهواره است. یکی دیگر از راه‌های دیگر جمع شدن با سایر زنان سرکوچه‌ها است. این جامعه‌شناس با بیان اینکه پر کردن وغنی‌سازی اوقات فراغت زنان خانه‌دار از اهم مسائل خانواده است، گفت: تعداد زیادی از زنان کشور، خانه‌دار هستند و بی توجهی به چگونگی گذران اوقات فراغت آنان منجر به فروریختگی فرهنگی می‌شود و آنان به برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای عادت می‌کنند و کودکان و نوجوانان به تبع مادر به تماشای این برنامه‌ها گرایش پیدا می‌کنند. این گروه سنی به علت حساس بودن، ارزش‌های ترویج شده در سریالها را می‌پذیرند. این جامعه شناس با بیان اینکه سال گذشته هشت میلیون ایرانی به آنتالیا سفر کردند، اظهار کرد: نیمی از این افراد زن بودند. صرفنظر از خسارت‌های اقتصادی این کار برای کشور، این افراد در شهری مانند آنتالیا جز بی بند و باری و مشروب‌خواری کار دیگری را نمی‌آموزند. بنابراین باید به پرکردن و غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها به ویژه زنان توجه کنیم. دختران پس از بازگشت از چنین سفری، دیدها و کارهای خود را برای همسالان خود تعریف می‌کنند و از این طریق آنان تحت تاثیر قرار می‌گیرند چراکه نقل قول مستقیم اثر بسیار بیشتری از برنامه‌های رادیو و تلویزیون بر افراد دارد. قرایی‌مقدم در پایان با بیان اینکه دولت نقش اصلی را در پر کردن و غنی‌سازی اوقات فراغت زنان دارد، گفت: براساس اعلام ها 70 درصد خانواده‌های ایرانی ماهواره می‌بینند. این کار موجب بدبینی سیاسی و اقتصادی به کشور و بیماری‌های روحی می‌شود. در این شرایط دولت، تلویزیون و رادیو باید از امکانات خود به بهترین شیوه برای غنی‌سازی اوقات فراغت زنان خانه‌دار استفاده کنند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید