کشف ۸۰ درصد تریاک ترانزیتی به ایران | اتاق خبر
کد خبر: 117643
تاریخ انتشار: 7 تیر 1394 - 17:30
اتاق نیوز - قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: ۸۰ درصد تریاک و ۳۵ درصد هروئین ترانزیتی را جمهوری اسلامی ایران کشف و خنثی کرده است....
اتاق نیوز - قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: ۸۰ درصد تریاک و ۳۵ درصد هروئین ترانزیتی را جمهوری اسلامی ایران کشف و خنثی کرده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، علیرضا جزینی در گفتگو با برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه با توجه به مبارزه و ممانعت ایران  از ورود مواد مخدر از طریق خشکی ،‌قاچاقچیان ‌اقدام به ترانزیت این مواد از طریق دریا کرده اند ، ادامه داد:  ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر از طریق دریا  فعالیت هایی را داشته است ، گرچه در این ارتباط نیازمند به تجهیزات بیشتری در داخل  کشور هستیم. وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال گذشته صد تن مواد مخدر در استان هرمزگان کشف و خنثی  شده است ، تصریح کرد: ماه گذشته هیأت بین‌المللی کنترل مواد مخدر به تهران آمد ، فرایند مبارزه با مواد مخدر در ایران را مورد بررسی قرار داد و به تازگی نیز لوح تقدیر را در این زمینه برای ستاد مبارزه با مواد مخدر ارسال کرده  و تاکید بر موثر بودن اقدامات  ایران در امر مبارزه با مواد مخدر داشته است . جزینی با بیان اینکه ۸۰ درصد تریاک و ۳۵ درصد هروئین ترانزیتی را جمهوری اسلامی ایران کشف و خنثی کرده است، ادامه داد: در حالی که ایران سه هزار و ۷۸۰ نفر شهید در این راه داشته و از ورود مواد مخدر به اروپا و  کشورهای غربی جلوگیری کرده است ولی متاسفانه از طرف کشورهای غربی در این ارتباط  ، همکاری و اقدام جدی و چندانی را مشاهده نمی کنیم. وی با اشاره به تاثیر تحریم ها در امر مبارزه با مواد مخدر و تجهیزاتی که در این زمینه برای به ورود کشور لازم است، افزود: ایران این موضوع را با دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل مطرح کرد ، این سازمان وعده داد که این موضوع را پیگیری  و رایزنی کند تا به گونه ای این تحریم ها رفع شود ولی ما تاکنون جوابی در این مورد دریافت نکردیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید