طلای جهانی صعود کرد | اتاق خبر
کد خبر: 117840
تاریخ انتشار: 8 تیر 1394 - 11:34
اتاق نیوز - طلا در بازار جهانی پس از اینکه بحران بدهی یونان وارد مرحله جدیدی شد و از تقاضا برای داراییهای مطمئن مانند این فلز ارزشمند پشتیبانی کرد، با صعود روبرو شد....
اتاق نیوز - طلا در بازار جهانی پس از اینکه بحران بدهی یونان وارد مرحله جدیدی شد و از تقاضا برای داراییهای مطمئن مانند این فلز ارزشمند پشتیبانی کرد، با صعود روبرو شد.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات دوشنبه بازار سنگاپور با 0.6 درصد افزایش، به 1181 دلار رسید و در ابتدای معاملات تا 1186 دلار هم صعود کرد. در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در اوت یک درصد جهش یافت و به 1187 دلار رسید اما در ادامه معاملات اندکی از این افزایش را از دست داد. مذاکرات کمک مالی میان یونان و وام دهندگان خارجی این کشور روز یکشنبه شکست خورد و بانک مرکزی اروپا پشتیبانی مالی از بانکهای یونان را متوقف کرد و برای آتن چاره ای بجز تعطیلی بانکها برای جلوگیری از فروپاشی آنها باقی نگذاشت. در صورتیکه دو طرف به توافق نرسند، یونان نخواهد توانست قسط 1.6 میلیارد یورویی وام صندوق بین المللی پول را که موعد آن سه شنبه فرا می‌رسد پرداخت کند. این کشور در ماههای آتی باید میلیاردها یورو به بانک مرکزی اروپا پرداخت کند. خطر ورشکستگی یونان این کشور را در آستانه خروج از منطقه یورو قرار داده و برای سیستم مالی جهانی هم بدون پیامد نخواهد بود. بر اساس گزارش رویترز، معامله گران معتقدند طلا ممکن است به دلیل ابهاماتی که درباره یونان وجود دارد، به سطح بالاتری صعود کند اما ادامه روند خروج سرمایه از صندوقهای سرمایه گذاری طلا و محدود ماندن تقاضای فیزیکی، هر گونه صعود این فلز زرد را محدود خواهد کرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید