5 میلیون و 500 هزار خانواده ایرانی درگیر مواد مخدر ‌ | اتاق خبر
کد خبر: 118675
تاریخ انتشار: 10 تیر 1394 - 16:15
اتاق نیوز - وی با تاکید بر مقابله با این پدیده خانمانسوز گفت: مقابله با اعتیاد باید همراه پیشگیری و درمان باشد و برای رسیدن به هدف نیز باید برنامه داشته باشیم....
اتاق نیوز - وی با تاکید بر مقابله با این پدیده خانمانسوز گفت: مقابله با اعتیاد باید همراه پیشگیری و درمان باشد و برای رسیدن به هدف نیز باید برنامه داشته باشیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان رویکرد جدید دولت در مقابله با اعتیاد را مشارکت و اجتماعی کردن آن دانست و گفت: پنج میلیون و 500 هزار خانواده درگیر موضوع مواد مخدر هستند و 55 درصد آمار طلاق ناشی از مواد مخدر است. محمدحسین شاهکویی در همایش تجلیل از فعالان حوزه درمان، نظارت و آموزش اعتیاد که در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت برگزار شد، اعتیاد را یکی از بحران‌های اصلی جامعه بشری دانست و اظهار کرد: پس از بحران فقر، رشد جمعیت، نابودی محیط زیست، اعتیاد چهارمین بحران اصلی جامعه بشری است. وی با تاکید بر مقابله با این پدیده خانمانسوز گفت: مقابله با اعتیاد باید همراه پیشگیری و درمان باشد و برای رسیدن به هدف نیز باید برنامه داشته باشیم. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای درگیر با اعتیاد است، گفت: یک میلیون و 325 هزار معتاد در کشور وجود دارند. وی با بیان اینکه 10 میلیون قاچاقچی حرفه‌ای در دنیا به جهت درآمد گزافی که از این راه غیرقانونی بدست می‌آوردند، فعالیت می‌کنند، گفت: هر فعالیت، تلاش و سازندگی در وضع جامعه امروز بواسطه حضور در جهاد بزرگ است.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید