افتتاح دفتر ثبت نام صدور گواهی الکترونیک در اتاق تهران | اتاق خبر
کد خبر: 1190
تاریخ انتشار: 4 تیر 1390 - 10:50

ظهر امروز در حضور هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، به موجب قراردادی که به امضای محمدمهدی راسخ دبیرکل اتاق و هادی پور رییس مرکز صدور گواهی الکترونیک وزارت بازرگانی رسید، دفتر ثبت نام صدور گواهی الکترونیک یا امضای دیجیتال در اتاق تهران افتتاح شد تا اعضای اتاق که برای امور جاری خود به اتاق مراجعه می کنند بتوانند از این خدمات نیز بهره مند شوند.

اتاق نیوز به نقل از سایت اتاق تهران ؛پس از رایزنی هایی که با مرکز صدور گواهی الکترونیک در وزارت بازرگانی صورت گرفت و آماده سازی زیرساخت های نرم افزاری آن، اتاق بازرگانی تهران موفق شد طی قرار دادی که امروز با موافقت و استقبال هیات رییسه اتاق توسط محمدمهدی راسخ و هادی زاده امضا شد، امکان صدور گواهی الکترونیک از اتاق بازرگانی تهران برای افراد حقیقی و حقوقی میسر شود.

در مراسم افتتاح این دفتر رییس مرکز صدور گواهی الکترونیک وزارت بازرگانی با برشمردن مزایای امضای دیجیتال و امنیت آن گفت: « در حال حاضر مراجعین به اتاق بازرگانی می توانند در این دفتر درخواست صدور گواهی الکترونیک بدهند و از آن برای کارهای اجرایی خود مثل ثبت سفارش واردات، امورگمرکی و در بورس اوراق بهادار استفاده کنند».

هادی زاده افزود: «این گواهی به طور عمومی در سه نوع حقیقی، حقوقی و تجهیزات صادر می شود. نوع حقیقی آن که برای افراد و حاوی اطلاعات شخصی آن ها است. برای گواهی حقوقی هم تمام شرکت ها و شخصیت های حقوقی از جمله خود اتاق بازرگانی تهران می توانند اقدام کنند و گواهی الکترونیک یا امضای دیجیتال بگیرند. هم چنین گواهی الکترونیک تجهیرات داریم که کاربردهای مختلفی دارد مثلا وقتی تبادل یا معامله بین شبکه های نرم افزاری دو بانک صورت می گیرد از این گواهی استفاده می شود».

هم چنین محمدصادق مفتح نایب رییس اتاق تهران و معاون وزیر بازرگانی با تاکید بر تسهیل امور بازرگانی با استفاده از گواهی الکترونیک گفت: «این گواهی به نوعی هویت الکترونیکی افراد است. این گواهی از ابزاری چون نام کاربری و رمز عبور بسیار مطمئن تر و بهتر است و هر سندی که با گواهی الکترونیک و امضای دیجیتال باشد قابل ارائه در تمامی محاکم قضایی است».

پس از این که قرارداد صدور گواهی الکترونیک بین اتاق تهران و این مرکز به امضا رسید، یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی تهران و محمدمهدی راسخ دبیرکل اتاق به عنوان اولین افراد ثبت نام و گواهی الکترونیک خود را دریافت کردند.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید