درخواست زیاده‌خواهانه رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از کری | اتاق خبر
کد خبر: 119649
تاریخ انتشار: 15 تیر 1394 - 10:56
اتاق نیوز - در ادامه اختلافات قانونگذاران آمریکایی با دولت این کشور، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا از جان کری خواست تا در توافق هسته‌ای با ایران از "خطوط قر...
اتاق نیوز - در ادامه اختلافات قانونگذاران آمریکایی با دولت این کشور، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا از جان کری خواست تا در توافق هسته‌ای با ایران از "خطوط قرمز" آمریکا عبور نکند.
شبکه خبری "سی‌بی‌اس " آمریکا گزارش داد، سناتور جمهوریخواه باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در تماس با جان کری، وزیر امور خارجه این کشور، به وی نسبت به پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران هشدار داد. باب کورکر از مذاکره کنندگان آمریکایی خواست به دنبال رویکرد "هر کجا، هر زمان" در بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای ایران باشند. علی‌رغم این‌که آژانس در گزارش‌های خود تایید می‌کند اسنادی دال بر وجود انحراف در فعالیت‌های هسته‌ای ایران به دست نیاورده است،کورکر به کری گفت که خطوط قرمز برای مذاکرات هسته‌ای با ایران علاوه بر بازرسی‌ها در هر جا و هر زمان، موضوع ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای این کشور در گذشته است. این در حالی است که کنگره آمریکا با نزدیک شدن به ضرب الاجل هفت ژوئیه برای توافق هسته ای با ایران، تنها 30 روز زمان خواهد داشت که در صورت برقراری این توافق هسته‌ای به بررسی آن بپردازد. درخواست زیاده‌خواهانه کورکر در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند فعالیت‌های هسته‌ای‌ ایران ماهیت کاملا صلح آمیز دارد و سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی این کشور هیچ جایگاهی ندارد اما ایران به منظور رفع نگرانی‌های غرب در این زمینه همیشه با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کرده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید