آزمایش دیوانه وار: اپل در برابر کلاشنیکف | اتاق خبر
کد خبر: 119985
تاریخ انتشار: 16 تیر 1394 - 10:52
اتاق نیوز - حتما شما هم ویدئوهای مربوط به تست ضربه، سقوط از ارتفاع، آزمایش با چاقو، چکش، میخ، اره و مواردی مانند اینها را که روی تلفن های هوشمند انجام می شوند در اینتر
اتاق نیوز - حتما شما هم ویدئوهای مربوط به تست ضربه، سقوط از ارتفاع، آزمایش با چاقو، چکش، میخ، اره و مواردی مانند اینها را که روی تلفن های هوشمند انجام می شوند در اینترنت دیده اید.
شاید شما هم با دیدن این صحنه های زجر آور (!) این سوال برایتان پیش آمده باشد که واقعا چه احتیاجی به بررسی مقاومت یک تلفن هوشمند نازنین در برابر ضربه های پتک است؟ و همچنین این که در حالیکه خرید هر کدام از این دستگاه ها آرزوی بسیاری از افراد در سراسر دنیاست، چطور بعضی ها چنین آزمایش های بی رحمانه ای انجام می دهند (البته بی رحمانه برای گوشی!). با این حال مثل اینکه همین آزمایش ها هم برای مشتاقان صحنه های خشن کافی نبوده و حالا یک شبکه یوتیوبی به نام EverythingApplePro پیدا شده تا آیفون را در برابر کلاشنیکف قرار دهد. کلاشنیکف نیازی به معرفی ندارد. این سلاح (که البته در خارج از ایران با نام AK-47 شناخته می شود) در سال 1947 تولید شده و از آن در بسیاری از جنگ ها در سرتاسر جهان استفاده شده است. اگر از علاقمندان به تکنولوژی ساخت و تولید اسلحه باشید حتما می دانید که این سلاح می تواند گلوله هایی با سرعت 884 متر برثانیه شلیک کند. بنابراین سوال EverythingApplePro این است: برای متوقف کردن گلوله شلیک شده توسط کلاشنیکف به چند آیفون نیاز داریم؟ ایده ای دیوانه وار و بسیار عجیب که گردانندگان این صفحه برای انجامش، یک نگهدارنده چوبی ساخته و 8 آیفون مختلف در آن قرار داده اند؛ 3 عدد iPhone 6 Plus، 2 عدد iPhone 6، چند iPhone کوچکتر، یک ماکت از این دستگاه و در نهایت یک Galaxy S6 برای تکمیل عملیات. برای راهنمایی باید خدمتتان عرض کنیم که این آزمایش دو بار انجام شده و به دلیل ناشی بودن ضارب (!) گلوله اول در ابتدا به محفظه چوبی برخورد کرده است. اما سازندگان نا امید نشده اند و برای بار دوم هم آزمایش را تکرار می کنند. نتیجه اینکه آیفون ها به هیچ وجه گزینه مناسبی به عنوان جلیقه ضد گلوله نیستند!
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید