وزارت خارجه آمریکا: کری، روسیه و چین را تهدید وجودی علیه واشنگتن نمی‌بیند | اتاق خبر
کد خبر: 120458
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 09:41
اتاق نیوز - وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، وزیر امور خارجه ایالات متحده با این مساله موافق نیست که روسیه و چین برای آمریکا یک تهدید وجودی محسوب می‌شوند....
اتاق نیوز - وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، وزیر امور خارجه ایالات متحده با این مساله موافق نیست که روسیه و چین برای آمریکا یک تهدید وجودی محسوب می‌شوند.
به نقل از خبرگزاری شینهوا،" مارک تونر" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما با روسیه و فعالیت‌هایش در شرق اوکراین موافق نیستیم اما آن را هم یک تهدید وجودی برای آمریکا نمی‌دانیم. روسیه و چین هر دو قدرت‌های اصلی هستند و ما با این دو کشور در برخی مسائل جهانی با وجود اختلافات همکاری می‌کنیم. این در حالی است که ژنرال "جوزف دانفورد"، یک مقام نظامی آمریکا روز پنجشنبه به سناتورها گفته بود که اگر می‌خواهید درباره کشوری صحبت کنید که یک تهدید وجودی برای آمریکا محسوب می‌شود، من به روسیه اشاره می‌کنم. اما سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به این مساله اشاره کرد که آنچه که جان کری، وزیر خارجه آمریکا آن را یک تهدید وجودی برای ایالات متحده دانسته، رشد سریع گروه‌های تروریستی همچون داعش است. جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید هم گفته بود که اظهارات دانفورد بازگوکننده دیدگاهش است و بازگوکننده تحلیل جامع تیم امنیت ملی ریاست‌جمهوری نیست.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید