جاش ارنست تاکید کرد: توافق هسته ای نزدیک است | اتاق خبر
کد خبر: 120488
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 10:37
اتاق نیوز- در حالی که بدعهدی های آمریکا تا کنون مانع رسیدن به توافق جامع هسته ای شده کاخ سفید مدعی است که طرفین هیچگاه به این اندازه به توافق نزدیک نبوده اند....
اتاق نیوز- در حالی که بدعهدی های آمریکا تا کنون مانع رسیدن به توافق جامع هسته ای شده کاخ سفید مدعی است که طرفین هیچگاه به این اندازه به توافق نزدیک نبوده اند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از رويترز، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفيد در یک کنفرانس خبری گفت: آمريکا و ديگر کشورهای عضو گروه ۱+۵ تاکنون هيچگاه به اين اندازه به توافق نزديک نبوده‌اند ولی صبر هيات آمريکایی نامحدود نيست. سخنگوی کاخ سفيد افزود: «باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، به هيات مذاکره کننده ايالات متحده گوشزد کرد تا زمانی که فکر می‌کنند مذاکرات مفيد است، گفتگوها را ادامه دهند». جاش ارنست تاکيد کرد: «چنانچه مشخص شود که ايران علاقه‌ای به تعامل سازنده برای حل مسائل باقی مانده ندارد، مذاکره کنندگان باید به کشورشان بازگردند». اين در حالی است که جان کری، وزير امور خارجه آمريکا، فضای مذاکرات در روز جمعه را «سازنده» خوانده و گفته است: «برخی از مسائل باقی مانده را حل کرديم و پيشرفت داشتيم». با اين حال وی افزود: «همچنان برخی از مسائل باقی مانده است که در مذاکرات شامگاه جمعه و روز شنبه درباره آنها گفتگو خواهد شد».
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید