تلاش ارتش آمریکا برای مقابله با کاهش‌ بیش‌ از حد نیروهای خود | اتاق خبر
کد خبر: 120692
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 15:56
اتاق نیوز - فرمانده ارتش آمریکا با اعلام اینکه کاهش متناسب نیروهای آمریکایی در اروپا در دست اجراست، گفت این اقدام به پنتاگون اجازه می‌دهد تا نیروهای مازاد را به سادگ...
اتاق نیوز - فرمانده ارتش آمریکا با اعلام اینکه کاهش متناسب نیروهای آمریکایی در اروپا در دست اجراست، گفت این اقدام به پنتاگون اجازه می‌دهد تا نیروهای مازاد را به سادگی در این منطقه جابه‌جا کند و در صورت وقوع بحران، یگان‌های خود در شرق اروپا را تقویت کند.
ژنرال ری اودریرنو، فرمانده ارتش آمریکا در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت که تجهیزات بیشتری در آلمان مستقر می‌شود و از نیروهای آمریکایی مستقر در این منطقه برای مقابله با تهدید احتمالی روسیه استفاده خواهد شد. وی گفت که می‌خواهد گردان‌هایی مازاد، مجهز به تجهیزات سنگین از جمله تانک و خودروهای زرهی در آلمان مستقر شوند. به گفته اودریرنو، این اقدام به یگان‌های ارتش آمریکا اجازه می‌دهد تا در صورت بروز بحران به سرعت در اروپا مستقر شوند. طرح‌های ارتش، تصمیمی را که هفته گذشته از سوی اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا برای ایجاد محموله کوچکتر تجهیزات در شروق اروپا اعلام شد، تکمیل می‌کند. در حالی که تجهیزات در شرق اروپا مرتبا از سوی یگان‌های کوچکتر برای آموزش استفاده می‌شود، ذخایر بزرگتر تجهیزات سنگین در آلمان احتمالا برای استفاده در یک بحران استفاده خواهد شد. این اقدام اجازه خواهد داد تا یک گردان متشکل از 3500 نظامی به سرعت به اروپا پرواز کنند. در حال حاضر ارتش آمریکا یک گردان‌ مستقر در ایالت جورجیای آمریکا دارد که همواره آماده اعزام به اروپا هستند. طرح جدید که طی دو سال آتی اجرا خواهد شد، اجازه می‌دهد تا سربازان بیشتری برای عملیات‌ و رزمایش‌ در اروپا آماده باشند. این روند همچنین به یگان کارشناسان اطلاعاتی اجازه می‌دهد تا بر روی تهدید روسیه متمرکز شوند. این اقدامات در شرایطی انجام می‌شود که ارتش آمریکا به دنبال راه‌هایی برای پاسخ به تهدید روز افزون روسیه است و همزمان با کاهش‌ نیرو و تجهیزات مقابله می‌کند. ژنرال اودیرنو تلاش دارد تا روند کاهش‌ها در ارتش آمریکا را متوقف کند اما دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان هنوز نتوانسته‌اند بر روی طرحی که بتواند بودجه بلند مدت ارتش را افزایش دهد، توافق کنند. به گفته فرمانده ارتش آمریکا، اگر واشنگتن مجبور شود حجم بیشتری از نیروها را کاهش دهد و آن را به زیر 450 هزار نظامی برساند، باید استقرار نیرو در عملیات‌های خارجی را محدود کند. ژنرال اودیرنو روز جمعه به پاریس سفرکرد تا توافقی را با ژنرال ژان پی‌یر بوسه همتای فرانسوی خود به امضا برساند؛ این توافق اجازه می‌دهد تا همکاری و آموزش بیشتر میان ارتش‌های آمریکا و فرانسه انجام شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید