توافق هند و پاکستان برای حل مساله کشمیر از طریق دیپلماسی | اتاق خبر
کد خبر: 121075
تاریخ انتشار: 21 تیر 1394 - 20:31
اتاق نیوز - نخست وزیر پاکستان و همتای هندی وی در روسیه توافق کردند تا از طریق دیپلماسی غیرمستقیم مساله کشمیر را حل و فصل کنند....
اتاق نیوز - نخست وزیر پاکستان و همتای هندی وی در روسیه توافق کردند تا از طریق دیپلماسی غیرمستقیم مساله کشمیر را حل و فصل کنند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری پی تی آی، سرتاج عزیز، مشاور نواز شریف، نخست وزیر پاکستان در امور خارجه و امنیت کشور گفت، شریف و همتای هندوستانی‌اش، نارندرا مودی توافق کرده‌اند تا به تشریک عقاید و ایده‌ها درباره مساله کشمیر بپردازند. سرتاج عزیز گفت: نخست وزیران هند و پاکستان توافق کرده‌اند تا با استفاده از دیپلماسی غیرمستقیم برای فهم و درک بهتر نقطه نظرات یکدیگر مساله کشمیر را حل و فصل کنند. اظهارات این مقام مسئول دولت اسلام آباد پس از آن مطرح شد که شریف و مودی در اوفا، روسیه با هم دیدار و گفت‌وگو کردند. سرتاج عزیز ادامه داد: این دیدار در جوی بسیار خوب برگزار شد و دو طرف موافقت کردند تا به جای درگیری با یکدیگر با فقر مقابله کنند. همچنین اولویت نخست کاستن از تنش‌ها در خط کنترل در کشمیر و فعال کردن مکانیسمی برای دیدار میان نیروهای امنیتی مرزی و نیروهای پاکستانی مطرح شد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید