ثبت‌نام ۱۱ میلیون متقاضی دفترچه بیمه همگانی | اتاق خبر
کد خبر: 121662
تاریخ انتشار: 22 تیر 1394 - 13:33
اتاق نیوز - معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت گفت: در سال گذشته حدود ۶ تا ۱۰ میلیون نفر در کشور فاقد دفترچه بیمه بودند که ۱۱ میلیون نفر متقاضی دفت
اتاق نیوز - معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت گفت: در سال گذشته حدود ۶ تا ۱۰ میلیون نفر در کشور فاقد دفترچه بیمه بودند که ۱۱ میلیون نفر متقاضی دفترچه بیمه درطرح بیمه سلامت هگانی ثبت نام کردند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، مهندس بهمن برزگر در نشست مشترک این سازمان با کارشناسان سازمان جهانی بهداشت افزود: افراد ثبت نام کننده در سامانه امید طرح بیمه سلامت همگانی را، اکثراً افراد فقیر و نیازمند که در حاشیه شهرها زندگی می کردند و یا مهاجرین روستایی تشکیل می دادند. وی با اشاره به ثبت نام ۱۱ میلیون نفر متقاضی دفترچه بیمه در سامانه امید گفت: در این راستا توانستیم برای ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از افراد ثبت نامی، دفترچه بیمه صادر کنیم. برزگر با تاکید بر این امر که پیشنهاد ما در اجرای این طرح برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع بود گفت: با توجه به فراهم نشدن شرایط و امکانات موجود، مجبور شدیم تا از طریق پایگاه الکترونیک این طرح را در کشور عملیاتی و اجرایی کنیم. معاون مطالعات و توسعه بیمه‌ای خدمات این سازمان اظهار کرد: بر اساس داده‌های ما و همچنین مطابقت آن با داده‌های معتبر سایر ارگانها، اثبات شد که جمعیت هدف درست انتخاب شده و نیازمند حمایت درمانی بودند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید