توسعه همکاری ایران و دانمارک در زمینه علوم دریایی و اقیانوسی | اتاق خبر
کد خبر: 122275
تاریخ انتشار: 23 تیر 1394 - 18:32
اتاق نیوز - همکاری‌های علمی و پژوهشی ایران و دانمارک در زمینه علوم دریایی و اقیانوسی با محوریت تبادل اطلاعات و اعزام دانشجوی دکترا به دانمارک افزایش می‌یابد....
اتاق نیوز - همکاری‌های علمی و پژوهشی ایران و دانمارک در زمینه علوم دریایی و اقیانوسی با محوریت تبادل اطلاعات و اعزام دانشجوی دکترا به دانمارک افزایش می‌یابد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، دکتر حاجی زاده ذاکر، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در جریان بازدید "اندرس کریستین هوگارد"، سفیر دانمارک از این پژوهشگاه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای پژوهشگاه، آمادگی این مرکز را برای همکاری با مراکز علمی و پژوهشی دانمارک در حوزه علوم دریایی و اقیانوس شناسی اعلام کرد. در این بازدید سفیر دانمارک از آزمایشگاه‌ها و مراکز پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی بازدید کرد و ضمن دریافت گزارشی از فعالیت‌های آزمایشگاهی و میدانی توسط کارشناسان آزمایشگاه و مدیران ذیربط، از نزدیک در جریان فعالیت‌های تحقیقاتی و میدانی پژوهشگاه قرار گرفت. وی زمینه‌های پژوهشی پژوهشگاه را بسیار جذاب عنوان کرد و در ادامه قول مساعدت و همکاری در زمینه تسهیل ارتباطات با مراکز دانمارکی مورد نظر پژوهشگاه را ارائه کرد. سفیر دانمارک با بیان این که ایران می‌تواند با دانشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی گرینلند، جزایر فارو و سایر جزایر دانمارکی اقیانوس اطلس همکاری کند، پیشنهاد کرد که اطلاعات مربوط به دانشگاه‌ها و موسسه‌های مورد نظر پژوهشگاه در کشور دانمارک فراهم شود و در دسترس سفارت دانمارک قرار گیرد تا امکان برقراری ارتباط بین این دو کشور به­ واسطه سفارت دانمارک تسهیل شود. هوگارد افزود: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی می‌تواند دانشجویان دکتری را به دانمارک اعزام کرده و دانمارک آنها را بورس کند، همچنین در زمینه ظرفیت ­سازی، پژوهشگاه می‌تواند کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی بسیاری ارائه کند. وی تبادل متخصص بین دو کشور و ارائه طرح‌های کلان با پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی را از جمله موارد همکاری موثر بین دو کشور عنوان کرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید