«شورای همکاری»: «کری» وزاری خارجه شواری همکاری را در جریان جزئیات توافق با ایران قرار داد | اتاق خبر
کد خبر: 122786
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 23:00
اتاق نیوز - دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس از تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با وزاری خارجه ۶ عضو شورای همکاری خلیج فارس برای توضیح جمع‌بندی مذاکرات با ایران خبر داد....
اتاق نیوز - دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس از تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با وزاری خارجه ۶ عضو شورای همکاری خلیج فارس برای توضیح جمع‌بندی مذاکرات با ایران خبر داد.
به گزارش اتاق نیوز بع نقل از فارس، «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد «جان کری»‌ وزیر خارجه آمریکا در تماس‌های تلفنی وزرای خارجه 6 عضو شورای همکاری (عربستان، امارات، کویت، عُمان، بحرین و قطر) را در جریان جزئیات جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1 قرار داد.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «24» امارات، الزیانی در بیانیه امروز (چهارشنبه) خود گفت: وزرای خارجه شورای همکاری از تماس کری قدردانی و ابراز امیدواری کردند که توافق مذکور به ترس‌های مربوط به برنامه هسته‌ای ایران پایان دهد و (احتمال) مسابقه تسلیحات هسته‌ای را از این کشور دور کند.

دبیرکل شورای همکاری تصریح کرد وزیر خارجه آمریکا بر تعهد آمریکا به نشست کمپ‌دیوید که در ماه مارس (2015) برگزار شد، تاکید کرد و افزود واشنگتن بر ادامه هماهنگی و مشورت با کشورهای عضو شورای همکاری در راستای منافع مشترک و تقویت امنیت در منطقه اصرار دارد.

از سوی دیگر «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا بعد از اعلام توافق و جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد و او را در جریان جمع‌بندی مذاکرات قرار داد.

ایران و 5+1 روز گذشته پس از ماه‌ها مذاکره سرانجام به جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای رسیدند.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید