پیش‌بینی رشد بیمه‌های اتکایی در همکاری با شرکت‌های خارجی | اتاق خبر
کد خبر: 123632
تاریخ انتشار: 29 تیر 1394 - 18:01
اتاق نیوز - هفته گذشته سهام بیمه "ما" در بازار بورس اوراق بهادار تهران در حالی عرضه و کشف قیمت شد که یک مسئول در این شرکت از برنامه افزایش سرمایه 150 درصدی این شرکت خبر د
اتاق نیوز - هفته گذشته سهام بیمه "ما" در بازار بورس اوراق بهادار تهران در حالی عرضه و کشف قیمت شد که یک مسئول در این شرکت از برنامه افزایش سرمایه 150 درصدی این شرکت خبر داده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از فارس، علی علیزاده، مدیر سرمایه گذاری و امور سهام بیمه "ما"  گفت : هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در تاریخ 20/08/93  موافقت خود را از بابت انتقال سهام شرکت از بازار پایه فرابورس به بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد و بر این اساس  سهام  بیمه "ما"  در تاریخ 21 تیرماه 94 با قیمت 2000 ریال کشف قیمت شده است. تعهد سهامداران عمده شرکت عرضه 3 درصد از سهام شرکت معادل 30 میلیون سهام در بورس اوراق بهاردار تهران  است.

مدیر امور سرمایه گذاری و سهام بیمه "ما" ضمن اشاره به آنکه این شرکت دارای سهامداران عمده مثل بانک ملت، گروه مالی ملت و سرمایه گذاری صنعت نفت و گروه مالی مهر آیندگان است، در مورد سودآوری شرکت در سال جاری گفت: سود هر سهم (EPS) شرکت در سال جاری با سرمایه 1000 میلیارد ریالی 434 ریال  است که نسبت به سال گذشته نشان دهنده رشد بیش از 27 درصد است. میانگین رشد سود خالص شرکت در سه سال اخیر 36 درصد بوده  و شرکت در بخش های سرمایه گذاری دارای پرتفوی سهام مناسب  بورسی و غیر بورسی به میزان 550 میلیارد ریال است.

وی در ادامه افزود: همچنین شرکت در سال جاری افزایش سرمایه به میزان 150 درصد از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده را در برنامه دارد و سرمایه شرکت از 1000 میلیارد ریال به 2500 میلیارد ریال خواهد رسید که در صورت اجرایی شدن افزایش سرمایه،  سود هر سهم شرکت با سرمایه 2500 میلیارد ریال معادل 228 ریال خواهد شد.

این کارشناس سرمایه گذاری همچنین اشاره کرد: با رفع تحریم‌ها عملیات بیمه اتکایی  رشد خواهد داشت  و استفاده از مشارکت شرکت های بیمه خارجی در این حوزه افزایش یافته و همچنین واردات و صادرات کالا افزایش می‌یابد و تاثیر بیمه‌ها در بخش بیمه‌های حمل و نقل و باربری دوچندان می‌شود به‌ویژه آنکه با رفع تحریم‌های نفتی و افزایش صادرات نفت، بیمه‌های نفتکش‌های کشور فرصت سودآوری فراوانی را برای صنعت بیمه کشور به ارمغان خواهند آورد از این رو افق روشنی در انتظار کلیه سهامداران بیمه "ما" است .

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید