افزایش سه برابری حوادث ناشی از تغییرات آب و هوا و اقلیم در جهان | اتاق خبر
کد خبر: 123681
تاریخ انتشار: 30 تیر 1394 - 08:30
اتاق نیوز - حوادث هواشناسی مانند طوفان ها، حوادث مرتبط با آب مانند سیل، رانش زمین و بهمن ها و حوادث اقلیمی مانند افزایش دما، خشک سالی و آتش سوزی جنگل ها در جهان، از سال...
اتاق نیوز - حوادث هواشناسی مانند طوفان ها، حوادث مرتبط با آب مانند سیل، رانش زمین و بهمن ها و حوادث اقلیمی مانند افزایش دما، خشک سالی و آتش سوزی جنگل ها در جهان، از سال ۱۹۸۰ تا کنون افزایشی سه برابری یافته است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از  اکونومیست در ماه می  ۲۰۱۵ اردیبهشت/ خرداد موج گرمای کشنده‌ای به کشور هند رسید. درجه حرارت بالای ۴۷ سانتیگراد باعث مرگ ۲ هزار و ۲۰۰ نفر شد. در هفته های گذشته نیز موج گرما در پاکستان جان صدها نفر دیگر را گرفت.  تعداد حوادث مرگبار مربوط  به آب و هوا در حال افزایش است. از اوایل دهه ۱۹۸۰ شدت طوفان ها دو برابر و موج گرما و سیل بیش از سه برابر شده است. ممکن است تلفات انسانی جدی باشند. اخیرا کمیسیون لانست، مطالعاتی را در رابطه با تغییرات آب و هوا منتشر کرد که نشان می دهد تخمین قبلی اثرات گرم شدن کره زمین بر سلامت انسان ها توسط سازمان بهداشت جهانی و هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی موضوع را کمتر از واقعیت پیش بینی کرده بودند. آنها به علاوه در مطالعات خود آسیب پذیری ناشی از پیری، مهاجرت و رشد جمعیت را در نظر نگرفته بودند. اما بررسی های اخیر نشان می دهد حوادث هواشناسی مانند طوفان ها، حوادث مرتبط با آب مانند سیل، رانش زمین و بهمن ها و حوادث اقلیمی مانند افزایش دما، خشکسالی و آتش سوزی جنگل ها در جهان، به چه نسبتی از سال ۱۹۸۰ تا کنون افزایشی سه برابری یافته است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید