معافیت مالیاتی هشت ساله واحد‌های تولیدی مستقر در مناطق ویژه | اتاق خبر
کد خبر: 124072
تاریخ انتشار: 30 تیر 1394 - 17:00
اتاق نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از معافیت مالیاتی پنج تا هشت ساله واحد‌های تولیدی مستقر در مناطق ویژه اقتصادی خبر داد....
اتاق نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از معافیت مالیاتی پنج تا هشت ساله واحد‌های تولیدی مستقر در مناطق ویژه اقتصادی خبر داد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، محمد رضا نعمت زاده بعد از ظهر سه شنبه در مراسم کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی اردبیل در جمع خبرنگاران تصریح کرد: مناطق ویژه اقتصادی امتیازات متعددی برای سرمایه گذاری دارد که یکی از آن ها معافیت مالیاتی است. وی افزود: بر اساس قانون مالیات ها، وضعیت مالیات گذاری مناطق ویژه به مانند سایر مناطق کشور است اما در قانون رفع موانع تولیدی معافیت های مالیاتی برای  واحدهای تولیدی مستقر  در مناطق ویژه و شهرک های صنعتی در نظر گرفته شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از مزایای مناطق آزاد ورود فرد خارجی بدون نیاز به ویزا است، اضافه کرد: مناطق ویژه اقتصادی در قانون برنامه پنج ساله اول به تصویب رسیده است و قانون رسمی برای ایجا مناطق ویژه اقتصادی داریم. نعمت زاده با تاکید به آزادی عمل سرمایه گذاری در این مناطق ادامه داد: از جمله اینکه کالا می تواند به طور موقت وارد و سپس به سایر مناطق کشور یا خارج از کشور صادر شود. وی امتیاز دیگر این مناطق را نحوه اجرای قانون کار دانست و گفت: در مناطق ویژه و آزاد اجرای قوانین کار الزامی نیست و به کار گیری نیروی کار می تواند بر مبنای توافق انجام شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت از مطالعه سه پهنه اکتشافی معدنی در استان اردبیل یاد کرد و گفت: به زودی نتیجه نهایی مطالعات اعلام خواهد شد و می تواند برای فعالیت سرمایه گذاران مبنای کار قرار گیرد. نعمت زاده در خصوص برنامه های توسعه صنعت خودروسازی اضافه کرد: این صنعت از صنایع اولویت دار است که باید زمینه های لازم برای رونق آن فراهم شود و موفقیت در مذاکرات می تواند انگیزه صادرات کشورهای موفق را موجب شود. این مسئول با تاکید به ضرورت سرمایه گذاری این کشورها با هدف افزایش تولید گفت: در خصوص رونق قطعه سازی نیز مذاکراتی انجام شده تا با سرمایه گذاری و تولید قطعات مرغوب و کارشناسی شده تحویل بازار شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید