بورس استابول را داغدار کرد | اتاق خبر
کد خبر: 124094
تاریخ انتشار: 30 تیر 1394 - 20:01
اتاق نیوز - افت سهام شرکت‌ها در بورس استانبول در پی انفجار در منطقه سوروچ در نزدیکی مرز سوریه و کوبانی در ترکیه و کشته شدن ده‌ها نفر از ساکنان و مجروح شدن عده زیادی ا
اتاق نیوز - افت سهام شرکت‌ها در بورس استانبول در پی انفجار در منطقه سوروچ در نزدیکی مرز سوریه و کوبانی در ترکیه و کشته شدن ده‌ها نفر از ساکنان و مجروح شدن عده زیادی از مردم این منطقه، موجب افت قیمت لیره در این کشور شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از سنا، قیمت لیر ترکیه در نخستین ساعات معاملاتی امروز با افت بی سابقه ای همراه شد و در میان دیگر رقبا روند نزولی را تجربه کرد.

افت سهام شرکت ها در بورس استانبول در پی انفجار در منطقه سوروچ در نزدیکی مرز سوریه و کوبانی در ترکیه و کشته شدن ده ها نفر از ساکنان و مجروح شدن عده زیادی از مردم این منطقه، موجب افت قیمت لیره در این کشور شد.

نگرانی از ادامه یافتن حملات تروریستی در این کشور و ترس از ناتوانی حزب حاکم برای تشکیل یک دولت ائتلافی موجب افت قیمت شاخص ها در ترکیه شد.

این در حالی است که، شاخص اصلی بورس استانبول با بیشترین میزان افت نسبت به سه هفته گذشته همراه شد .

پینار اوسلو، تحلیل گر بانک ING استانبول در این خصوص اظهار داشت: تنها دلیل افت قیمت لیره در بازارهای نوظهور، انفجار تروریستی در کوبا بود.موقعیت نا مناسب سوریه و ناپایداری در منطقه به دلیل مهاجرت بسیار زیاد مردم از سوریه، موجب به هم زدن ساختار جمعیتی و ناامنی در ترکیه شده است.

افت 1.5 درصدی قیمت لیره در مقایسه با دلار و افت 1.8 درصدی شاخص 100 شرکت برتر بورس استانبول در نخستین ساعات ابتدایی امروز به ثبت رسید .

در میان 93 شاخص مورد بررسی بلومبرگ، بورس استانبول پس از بورس آرژانتین، بیشترین میزان سقوط را از آن خود کرده است.

فونیکس کالن، مدیر بازارهای نوظهور موسسه مالی Societe Gereraleدر لندن، نگرانی از درگیری های ارتش ترکیه در مرز این کشور با سوریه، را مهم ترین عامل به هم ریختگی اقتصادی دراین کشور می داند.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید